Nauka języka w firmie

Nauka języka obcego latem

Lato to wspaniały moment, by zrobić coś dla siebie. I niekoniecznie chodzi w tym przypadku o wyjazd do SPA, czy na urlop pod palmami. Można także przeznaczyć ten okres na rozwój i dokształcanie się. Dobrze jest zainteresować się ofertą wakacyjnych kursów językowych.
Wakacje to wspaniały czas, by zrobić coś dla siebie. I nie idzie tu o wyjazd do ośrodka odnowy biologicznej, czy na urlop pod palmami. Możemy także przeznaczyć te miesiące na rozwój i dokształcanie się. Dobrze jest zapoznać się z ofertą letnich kursów językowych.

Angielski czy inny język?
Najszersza oferta jest w sporych miejscowościach. Jeżeli chodzi o kurs angielskiego, Warszawa ma bardzo wiele do zaoferowania. W okresie letnim sporo szkół językowych prowadzi kursy wakacyjne, lub ma interesujące promocje, zatem naprawdę dobrze jest wykorzystać tę możliwość, zwłaszcza jeżeli mamy czas. Język angielski zdecydowanie jest wciąż najczęściej wybierany. Dziś znajomość angielskiego to już jedno z podstawowych wymagań na rynku pracy.

Nauka języka w firmie
Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Oczywiście warto pomyśleć również nad innymi językami. Doceniana jest znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego albo czeskiego. Także języki skandynawskie bardzo się przydają gdy poszukujemy pracy. W zasadzie warto mówić w więcej niż jednym obcym języku To doskonały atut w CV.

Jak znaleźć dobrą szkołę?
Kiedy szukamy kursu językowego zwracajmy uwagę na parę kwestii. Po pierwsze lektorzy. Sprawdźmy umiejętności kadry. Bardzo dużo szkół jako nauczycieli zatrudnia obcokrajowców, co daje możliwość nauczenia się nie tylko zasad i słownictwa, ale również kontakt z żywym językiem na zajęciach, poznanie akcentu i niuansów, o których polscy nauczyciele mają prawo nie wiedzieć. To naturalnie nie oznacza, że nauczyciele polscy nie są dobrzy. Kierunki filologiczne na naszych uczelniach są na bardzo wysokim poziomie i kształcą doskonale.

Zwracajmy też uwagę na liczebność grup. Idealne są grupy złożone z około pięciu osób. Wówczas mamy gwarancję, że lektor poświęca każdej osobie odpowiednią ilość czasu, a jednocześnie grupa motywuje do wysiłku, bo przecież nikt nie chce zostać w tyle. Jeśli decydujemy się na kurs indywidualny nie mamy możliwości sprawdzenia się w dyskusjach grupowych, konwersowania jednocześnie z paroma osobami, rozumienia języka, gdy okazuje się, że mówi więcej niż jedna osoba. Naturalnie zbyt duża grupa nie zdaje egzaminu zupełnie, ponieważ lektor nie ma możliwości odpowiedniego zajęcia się każdym członkiem grupy.

Najlepiej zajęć szukać przez internet. Każda szkoła (zobaczysz) ma stronę internetową z ofertą. Trzeba jedynie wpisać w wyszukiwarkę właściwe hasło, choćby „szkoła angielskiego Warszawa” i z pewnością wyszukamy coś dla siebie. Dobrze jest przeznaczyć czas latem na nauczenie się kolejnego języka albo podszlifowanie już opanowanego. Zawsze jest dobry czas na rozwój.