Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w XXI wieku trudno pracować, jeżeli nie zna się przynajmniej angielskiego

Bez angielskiego w dzisiejszych czasach ludzie zwykle czują się jak bez ręki. W biurze jest on prawie zawsze podstawą. Przydaje się również podczas wojaży.
Bez angielskiego w dzisiejszych czasach ludzie zazwyczaj czują się jak dziwnie. W biurze bywa on prawie zawsze wymagany. Przydatny jest także podczas zagranicznych urlopów.

prawo1

Źródło: flickr.com
praca - powiększenie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
gabinet dermatologii estetycznej

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach trudno funkcjonować bez języków obcych. Zazwyczaj chodzi o angielski. Możemy doczekać się takich czasów, gdy będzie on tak samo wymagany w życiu, jak nasz język polski. Patrząc na to, że nasza ojczyzna jest otwarta na współpracę i handluje z wieloma międzynarodowymi przedsiębiorstwami, to spory odsetek zatrudnionych w małych czy większych firmach musi znać ten język. Bywa to często wymóg. Znajomość angielskiego weryfikuje się często już w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Bywają także i duże koncerny, gdzie nasz dyrektor może okazać się obcokrajowcem. kontakty z nim będą pewnie telefoniczne albo mailowe, ale do tego również potrzebna jest dobra znajomość języka. Angielski przydaje się również w czasie podróżowania, gdy chcemy dogadać się z taksówkarzem czy pracownikiem hotelu. Jeśli czujemy, że nasz język nie jest na dobrym poziomie, to nadszedł czas, aby iść na kurs językowy. Masa szkół oferuje nawet kursy od totalnego początku. Także każdy znajdzie właściwy dla siebie poziom nauki. Istotne jest, by na takich kursach dużo mówić. Jest to przecież podstawą dobrej komunikacji.

gramatyka jest rzecz jasna również istotna, ale jednak zdolność mówienia to podstawa. I na pewno każdy pragnie na tyle zaznajomić się z tym językiem, aby być w stanie porozumiewać się bez skrępowania. Najważniejsze to przemóc barierę w sobie.