szkoła językowa

Jaką metodą efektywnie uczyć się języka obcego?

Większość z nas, wspominając żakowskie lata, zgodzi się zapewne ze stwierdzeniem, iż język obcy był jedynym przedmiotem, jakiego nie udało się opanować 2 dni przed sesją . Uzyskanie biegłości językowej wymaga dłuższego czasu systematycznej pracy a także determinacji. Indywidualne zdolności jak też intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednakże czynniki, jakie przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki egzekwowaniu sprawdzonych wytycznych a także wytrwałości języka może nauczyć się każdy!
Większość z nas, wspominając żakowskie lata, zgodzi się niechybnie ze stwierdzeniem, iż język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować 2 dni przed sesją egzaminacyjną. Uzyskanie wprawy językowej nastręcza dłuższego czasu metodycznej pracy i determinacji. Indywidualne zdolności a także intensywność kontaktu z językiem odgrywają tu istotną rolę, nie są to jednakże czynniki, które przesądzają o sukcesie, albowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych wytycznych jak też wytrwałości języka może nauczyć się każdy!

nauka języków
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie w jakim celu pragniesz się uczyć. Jaka jest Twoja motywacja. Może język obcy jest Ci konieczny w pracy? W szkole? W podróżach na wakacje? Może urzeka Cię literatura danego obszaru językowego? A może Twoje fascynacje posiadają zakres bardziej osobisty? Dewiza numer jeden brzmi: ażeby się nauczyć, musisz istotnie chcieć! Postaraj się, by nauka była dla Ciebie radością. To z całą pewnością przełoży się na lepsze wyniki. Starannie dobierz więc kursy językowe za granicą oraz nauczyciela, jaki sprawi, że zajęcia będą dla Ciebie jednym z ulubionych punktów Twego tygodniowego terminarza. Bierz czynny udział w lekcjach! Określ sobie rzeczowe cele i regularnie je realizuj. Pomyśl, co chcesz uzyskać oraz zasięgnij rady doświadczonego nauczyciela, ile czasu będziesz potrzebować, by je zrealizować. Regularnie uczęszczaj na zajęcia oraz regularnie ćwicz materiał z zajęć. 10 minut codziennej regularnej pracy da lepsze wyniki, niż dwugodzinna „sesja” raz w tygodniu. Wypracuj sobie swoje sposoby pracy oraz zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twoim wypadku – zobacz informacje. Każdego dnia naucz się kilku nowych słówek – jeżeli codziennie opanujesz pięć, to już po roku Twój zasób słownictwa będzie imponujący.

kursy za granicą
Źródło: pixabay

Co 2 tygodnie przeczytaj książkę na stosownym dla Ciebie poziomie zaawansowania. Dobra szkoła językowa często udostępnia swym słuchaczom tzw. „graded readers” czyli uproszczone edycje znanych dzieł literackich. W tenże sposób aktywujesz a także utrwalasz poznane już słownictwo i ubogacasz swój język. Wyruszaj na obozy językowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod tym linkiem (https://habapolska.pl/terapia-opieka/) znajdziesz interesujące informacje, które Cię wciągną.

Oglądaj anglojęzyczne filmy. Jeżeli mało rozumiesz, tym bardziej musisz to robić, albowiem doświadczenie czyni mistrza Przekonasz się, że z czasem będzie Ci coraz to łatwiej. Selekcjonuj programy, które Cię ciekawią. Kiedy oglądasz płyty DVD, włącz angielskie teksty. Jeżeli masz taką możliwość, warto też wyjeżdżać na wycieczki do obcych krajów – odwiedź ten link.