Dlaczego powinniśmy uczyć się języków

Czytając różne oferty o pracę, bardzo często możemy się spotkać z tym, że w podstawowych wymaganiach zawarta jest znajomość języka obcego. W lepiej płatnych posadach, warunkiem jest perfekcyjna znajomość minimum 2-óch języków obcych. Takie osoby są poszukiwane w tej chwili wśród pracodawców najbardziej.
Czytając różne oferty o pracę, zwykle możemy się spotkać z tym, że w podstawowych oczekiwaniach umieszczona jest umiejętność mówienia w innym języku. W atrakcyjniejszych posadach, warunkiem jest płynna znajomość co najmniej dwóch języków obcych. Tego typu osoby są cenione w tej chwili wśród pracodawców najbardziej.

szkolenia

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory nie umie nawet jednego języka, bądź potrafi jedynie trochę język angielski, wcale nie musi unikać takich ogłoszeń i poszukiwać mniej atrakcyjnych posad. Czas najwyższy w siebie zainwestować.

A można to zrobić między innymi poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w Warszawie – strona www. Dlaczego akurat te język miałby być dla nas bardziej opłacalnym językiem, niż na przykład niemiecki bądź czeski. Zastanówmy się, czy zamierzamy znowu stać po stronie paru kandydatów na jeden etat, czy może jednak po stronie pojedynczego pracownika na parę ogłoszeń o pracę. To jest chyba naturalne, że ze znajomością rzadziej używanego języka obcego, stwarzamy większą konkurencję dla innych potencjalnych kandydatów. Dodatkowo w niektórych regionach, chociażby w Wielkopolsce, jest czymś kompletnie oczywistym, iż wszyscy w szkole uczą się języka niemieckiego. Tak samo jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i też wschodniej granicy Polski. Lepsze warunki pracy, to w rzeczy samej nie jedyne przyczyny pójścia na włoski Warszawa. Przecież takich korzyści może być zdecydowanie więcej.

A do nich zalicza się na przykład chęć jeżdżenia po terenach europejskich. Pewnie pomyślimy, iż przecież, tam trzeba umieć język grecki, hiszpański i portugalski. Faktycznie tak może być. Ale również nie możemy zapominać o tym, że dużo prędzej spotkamy w tych regionach osoby, jakie płynnie porozumiewają się po włosku, niż na przykład po niemiecku. Poza tym, wiele słów w języku włoskim jest praktycznie zbliżonych do portugalskich, czy też francuskich. Dlatego będzie nam o wiele łatwiej opanować minimum pierwsze słówka tych języków. Czyż nie jest to zachęcające do poznania języka, jakim uprzednio za bardzo się nie zaciekawiliśmy?

Więcej: