szkolenia

Dlaczego powinniśmy uczyć się języków

Czytając rozmaite ogłoszenia o pracę, bardzo często możemy się spotkać z tym, że w fundamentalnych oczekiwaniach zawarta jest znajomość języka obcego. W atrakcyjniejszych posadach, wymogiem jest płynna znajomość minimum dwóch języków obcych. Takie osoby są cenione w tej chwili na ryku pracy najbardziej.
Czytając różne oferty o pracę, zwykle możemy się spotkać z tym, że w podstawowych oczekiwaniach umieszczona jest umiejętność mówienia w innym języku. W atrakcyjniejszych posadach, warunkiem jest płynna znajomość co najmniej dwóch języków obcych. Tego typu osoby są cenione w tej chwili wśród pracodawców najbardziej.

szkolenia
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory nie umie nawet jednego języka, bądź potrafi jedynie trochę język angielski, wcale nie musi unikać takich ogłoszeń i poszukiwać mniej atrakcyjnych posad. Czas najwyższy w siebie zainwestować.

A można to zrobić między innymi poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w Warszawie – strona www. Dlaczego akurat te język miałby być dla nas bardziej opłacalnym językiem, niż na przykład niemiecki – nasza strona – bądź czeski. Zastanówmy się, czy zamierzamy znowu stać po stronie paru kandydatów na jeden etat, czy może jednak po stronie pojedynczego pracownika na parę ogłoszeń o pracę. To jest chyba naturalne, że ze znajomością rzadziej używanego języka obcego, stwarzamy większą konkurencję dla innych potencjalnych kandydatów. Dodatkowo w niektórych regionach, chociażby w Wielkopolsce, jest czymś kompletnie oczywistym, iż wszyscy w szkole uczą się języka niemieckiego. Tak samo jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i też wschodniej granicy Polski. Lepsze warunki pracy, to w rzeczy samej nie jedyne przyczyny pójścia na włoski Warszawa. Przecież takich korzyści może być zdecydowanie więcej.

A do nich zalicza się na przykład chęć jeżdżenia po terenach europejskich. Pewnie pomyślimy, iż przecież, tam trzeba umieć język grecki, hiszpański i portugalski. Faktycznie tak może być. Ale również nie możemy zapominać o tym, że dużo prędzej spotkamy w tych regionach osoby, jakie płynnie porozumiewają się po włosku, niż na przykład po niemiecku. Poza tym, wiele słów w języku włoskim jest praktycznie zbliżonych do portugalskich, czy też francuskich. Dlatego będzie nam o wiele łatwiej opanować minimum pierwsze słówka tych języków. Czyż nie jest to zachęcające do poznania języka, jakim uprzednio za bardzo się nie zaciekawiliśmy?

Więcej: