Zapoznaj się ze wskazówkami na jakim etapie i co warto kupić dziecku

Który z rodziców nie chciałby, aby jego dorastające maleństwo było ładnie ubierane? Ubierając małą istotkę, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy wiele prostych błędów, np. kupując dużą liczbę zupełnie nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto kupić dziecku, a czego unikać mając do ubrania noworodka.
Który rodzic nie chciałby, aby jego wzrastające maleństwo było ładnie ubierane? W ubieraniu małą istotkę, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy wiele prostych błędów, np. gdy kupujemy dużą liczbę niepraktycznych i nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto kupić dziecku, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczem okazuje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które nie opuszczają dziecka przez kilkanaście godzin na dobę. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą da dziecku dobrany strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku nowo narodzonego dziecka ograniczamy się w ubrankach. Urodzony człowieczek dopiero adaptuje się do warunków życiowych. Jego strojem są warstwy opinających kombinezonów albo zapinanych piżamek. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Od początku rodzice zaczynają również trwającą dwa-trzy lata ”nieczystą” historię z pieluszkami. Problemy z tym związane mogą zmniejszyć pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny pochłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać również jako kolejny kocyk. To na pewno praktyczniejsze rozwiązanie. Więcej na stronie

Rosnącego bobasa, ale jeszcze niemowlaka, cały czas ubieramy w kaftaniki. Skóra niemowlaka jest wciąż wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Ostrożnie kąpiemy dziecko, namydlając go specjalnym szamponem i mydłem do kąpieli. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniki wykonane są z wysokogatunkowej bawełny. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, w sam raz na młode ciało niemowlęcia.

Pierwsze kroki małego to … zarazem pierwsze kroki ku kolejnym zakupom. Maluchów ubieramy raz po raz w spodenki, szelki, małe koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w malutkie sukienki, pierwsze kokardki, czy kolorowe butki. porusza się już śmiało i pewnie, konieczne jest kupienie pasujących bucików. Przedszkolne kapcie nie są pierwszymi butkami dla dziecka. Kiedy jeszcze nie chodzi ubieramy malca w delikatne buciki jak w sklepie . Kapcie są butami, które dziecko zaczyna identyfikować jako swoje. Na tym etapie rośnięcia butki dzielą się już na te z wzorami chłopięcymi i dziewczęcymi.