Obrotni i zaradni rodzice przygotują pokoik dziecka za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?
Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kolorowe kocyki, małe ubranka i zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, cała rodzina koncentruje się wyłącznie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Armia wujków i cioć z radością obdarowuje malucha matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio popularnym pomysłem na prezent są też podarki, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego.sprawdź stronę tkaniny drukowane tkaniny drukowaneAby ozdobić przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Kawałki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące doniczki za parę złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, szczególnie wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy osłonki w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli przykleimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. Oferta na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i podsunąć im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.