Kreatywni i zaradni rodzice urządzą pokój dziecka za grosze! Sprawdź ich niezawodne sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kolorowe kocyki, małe ubranka i zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?
Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kolorowe kocyki, małe ubranka i różne zabawki rozczulają nas, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się upragnione dziecko, cała rodzina koncentruje się głównie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby noworodka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obsypuje malucha matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio ciekawym pomysłem na prezent dla niemowlaka są też podarki, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi kupienie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek (sprawdź produkty galeriadecor drewniana osłonka na doniczkę) na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Resztki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące osłonki za kilka złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy osłonki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli przykleimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie pojemne kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący zabawki dla małych dzieci. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zasugerować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.