Jakie zabawki wzbudzą zainteresowanie dziecka na dłużej?

Odeszły do przeszłości czasy, w których prosta lalka i klocki drewniane to były jedyne zabawki, jakie można było kupić. Dzisiejsi rodzice są bardzo wymagający i oczekują, aby zabawki pełniły dodatkowo rolę edukacji poprzez zabawę, uczyły kształtowania jakichś nowych umiejętności przez dziecko. Odpowiednim pomysłem jest zakup zabawek, poprawiających zdolności manualne.
Minęły już czasy, w których pluszowy miś i klocki drewniane to były jedyne zabawki, jakie można było dostać w sklepach. Współcześni rodzice są bardzo wymagający i chcą, by zabawki pełniły dodatkowo rolę nauki poprzez zabawę, uczyły wyrabiania jakichś nowych umiejętności przez dziecko. Doskonałym pomysłem jest zakup zabawek, rozwijających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Dzięki zabawkom, zobowiązującym do pomysłowości, staranności oraz cierpliwości, kształtujemy w dziecku umiejętności, które przydają się w późniejszym życiu. Edukacja przekazana w postaci beztroskiej zabawy to najlepsza metoda na każdego maluszka. Wśród manualnych zabaw ostatnich lat niezmiennie króluje ciastolina lodziarnia, zoo, a może bar z fast foodem – z ciastoliny można zrobić prawie wszystko!

Specjalne zestawy tematyczne posiadają foremki, urządzenia do wyciskania odpowiednich kształtów i sprawiają, że zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy wynikają same zalety, maluch uczy się rozpoznawać barwy, odwzorowywać przedmioty według szablonu podanego na opakowaniu, trenuje dłonie w czasie nakładania ciastoliny do niewielkich foremek, lub tworzenia odpowiednich kształtów. Ponadto, przygotowane w czasie zabawy lody, hamburgery, czy inne rzeczy, można wykorzystać przy kolejnej zabawie, np. w sklep. Dobry przykład to betoniarka dla dzieci wader w lodziarnię.

Wpisując do internetu frazę: ciastolina lodziarnia, od razu spostrzeżemy, że dostępnych jest dużo zróżnicowanych zestawów. Jedne są bardzo rozbudowane, inne dość skromne i chodzi tu nie tylko o ilość załączonej ciastoliny, ale także o różnorodność dostępnych maszynek i foremek. Rzecz jasna, im bardziej rozbudowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla bawiącego się dziecka, ale jeśli pragniemy się przekonać, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można początkowo wybrać skromniejszy zestaw, który w przyszłości wzbogacimy o kolejne elementy. Koniecznie zobacz też gry edukacyjne.

Takie zestawy pozwalają na wspólną zabawę z dzieckiem, ale dzieci dobrze radzą sobie także bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy zademonstrować im możliwości kompletu oraz zachęcić do wymyślania nowych rzeczy – to uaktywni ich pomysłowość i kreatywność. W czasach jaskrawych i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka tylko na krótki moment, dobrze jest nabyć coś oryginalnego i zarazem przydatnego.