Jak umeblować przytulny pokoik dla dziecka?

Pojawienie się w domu małego dziecka wymusza na domownikach rewolucyjną wręcz zmianę dotychczasowego wystroju mieszkania. Dopóki bobasjest mały i najczęściej leżyśpi w łóżeczku wydawać by się mogło, że zarówno wygląd jak i bezpieczeństwo nie nastręczają większego zmartwienia. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że stworzenie przytulnego miejsca dla naszej pociechy potrafi spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku.
Pojawienie się w domu małego dziecka wymusza na jego rodzicach rewolucyjną wręcz zmianę wieloletniego wnętrza mieszkania. Póki bobasjest malutki i przeważnie spędza czas w kojcu wydawałoby się , że zarówno stylistyka jak i bezpieczeństwo nie stanowią jakiegokolwiek problemu. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że przygotowanie przytulnego kąta dla naszego malucha umie spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku.

Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, trwają gorączkowe przygotowania do tego jak urządzić jego pokój tak aby wyglądał estetycznie a oprócz tego był maksymalnie funkcjonalny. To już nie tylko kwestia wyboru koloru farby, którą odświeży sięwnętrze, ale nawet zadecydowania czy na ścianie będą wzorki, a jeśli tak to w jakim motywie?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Każde dziecko chce posiadać swój pokój, a każdy rodzić chce dla pociechy stworzyć go najpiękniejszym. Na początku bardzo ważny jest sam pomysł, a potem jego konsekwentna realizacja. Trzeba, że wraz ze wzrostem brzdąca rosną i jego wymagania. Stąd też idealnym dla rodziny byłaby pomysł na tyle uniwersalny aby w miarę upływu czasu można byłokonkretną strukturę dowolnie zmieniać. Gorzej jeśli nasza wizja kłoci się z wizją naszego skarba. Zwykle to rodzice decydują, ale skoro nasze dziecko ma się tam poczuć naturalnie, również powinno mieć coś do powiedzenia. Być może wspólna praca nad wystrojem pokoju: udekorowanie ścian pomoże mu się nakłonić do naszej wizji, nawet jeśli początkowo odnosiło się do niej niechętnie. Po pierwsze pamiętajmy o tym aby pokój był odpowiedni do jego wieku.

Pokoik dla maluszka powinien być ciepły nasłoneczniony i przestronny. Barwa ścian powinna być delikatna, najlepiej pomalowana farbą antyuczuleniową. Jeśli kącik naszej latorośli będzie umieszczony na stryszku, miejmy na uwadze aby groźne przestrzenie takie jak ustawiona pochylona ściana odpowiednio zamaskować umieszczając tam np. kosze lub pudła, a łóżko postawić w taki sposób aby maluchowi niegroziło uderzenie się w głowę. Ostatnimi czasy ciekawym podejściem do wyposażania pokoików dla pociech jest wybór określonego tematu. W czasopismach i w Internecie można wypatrzyć dużo wizualizacji prezentujących wnętrze zaaranżowane np. jako pokój księżniczki, piłkarza, marynarza. Takie pokoje przeważnie są bardzo żywe. W takich przypadkach meble dla dzieci nie stanowią najmniejszego problemu. Dziś można zamówić prawie każdy mebel, należy tylko mieć odpowiednią kwotę.

[IMG=1308/51ff5f8b18566___dioralino.jpg|L|W=150|ALT=Szafki dla dzieci – dla dzieci – Przy więcej niż jednym dziecku, najlepiej wydzielić przestrzeń pomieszczenia, tak aby każde miało swój kąt. Taki efekt można uzyskać stawiając chociaż we właściwy sposób komodę. Na środku pokoju można stworzyć część wspólną, dodając przykładowo stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby sobie nawzajem, posiadały również część do wspólnej zabawy.

Niniejszy artykuł ma fascynujące dane na opisywany wątek – jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę www (http://lipinscy.pl/projekty-domow/), która opisuje zbliżone problemy.

Należy wiedzieć, że fajne wystrojenie wnętrza nie zawsze wymaga pieniędzy. Jeżeli posiadamy choć trochę wyobraźni i talentu, wystarczy użyć własnych umiejętności aby nasze dziecko miało pokój jak z bajki.