Jak możesz zostać harcerzem? Czy musisz spełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma szansę zapisać się każdy. To nie są kolejne warsztatu pozalekcyjne, nie będziesz się uczyć się więc tam przykładowo języka obcego.Masz szanse za to przekonać się jak można sobie poradzić w licznych momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.
Czy wiesz, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma szansę przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam przykładowo innego języka. Możesz za to zobaczyć w jaki sposób można sobie radzić w wielu momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i w jaki sposób stać się doskonałym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając w harcerstwie po pierwszej zbiórce dostaniesz znaczek zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). zaczniesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również pozostałych zabawach. Wybrani myślą, że harcerze spędzają znaczną część czasu w lesie z gitarą i śpiewając. To oczywiście nieprawda,ponieważ zajmują się mnóstwem pozostałych rzeczami, jednak wiele zbiórek odbywać się będzie w lesie. W harcerstwie możesz doszlifować swoje zainteresowania – sprzęt harcerski online.

Mnóstwo osób stara się jeździć przykładowo po całym kraju i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy wygrywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego lub zobacz też hotele mazury biorą udział w przedstawieniach teatralnych. Podczas wakacji tworzone są obozy tematyczne, więc w tym czasie możemy brać udział w w wielu wspaniałych inicjatywach: zdobywać szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznawać rozmaite zakamarki Polski.W jaki sposób zaciągnąć się do ZHP? Najlepiej skontaktować się z przyjacielem albo koleżanką, którzy wstąpili do harcerstwa – internetowa składnica harcerska.

Z pewnością kogoś takiego poznasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom młodszych dzieci poleca się kontaktować się z komendą hufca, tam mogą dowiedzieć się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej innej organizacji, także w ZHP członkowie posiadają prawa i obowiązki.

Niezwykle istotne z nich to spłata corocznej raty członkowskiej, poza tym przestrzeganie Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz niezwykle dużo, bogaty program, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wszelkie działania harcerzy tworzone są pod nadzorem przeszkolonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A w jaki sposób można zdobyć sprzęt dla harcerzy? Stroje i inny ekwipunek masz szansę kupić w różnych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.