Idealny sposób na relaks – Huśtawki

Każdy człowiek pewnie wspomina jak ogromną przyjemność sprawia huśtanie się na huśtawce. Sporą część dzieciństwa spędzaliśmy w ogródkach zabaw, wciśniętych między ulice, gdzie skrzypiąca huśtawka była obiektem największego pożądania. Szczęśliwi, którzy nie zamieszkiwali w blokach mieli własne podwórka i tam często na solidnych konarach drzew rodzice montowali huśtawkę. W tych czasach place zabaw prezentują się dużo lepiej niż zaledwie paręnaście lat temu.
Każdy człowiek prawdopodobnie wspomina jak ogromną radość sprawia bujanie się na huśtawce. Połowę dzieciństwa spędzaliśmy na placach zabaw, wstawionych między budynki mieszkalne, gdzie trzeszcząca huśtawka była obiektem największego pożądania. Szczęśliwi, którzy nie zamieszkiwali na blokowiskach mieli swoje podwórka i tam zwykle na solidnych konarach drzew rodzice montowali huśtawkę. Obecnie ogródki zabaw prezentują się zdecydowanie lepiej niż zaledwie paręnaście lat temu. Wiele gmin zdobyło dotacje na budowę placów zabaw. Są na nich piaskownice, drabinki i oczywiście huśtawka.

plac zabaw

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Jeżeli mamy dom dużą działką warto pomyśleć nad ustawieniem w ogrodzie. Nie ma nic przyjemniejszego niż w ciepłe popołudnie usiąść z gazetą, wprawić huśtawkę w delikatny ruch i spędzić w ten sposób parę godzin. Odpoczynek gwarantowany. Sprawdź: .

Huśtawki ogrodowe nie są niezwykle kosztowne. Można zakupić takie zrobione z metalu, możemy znaleźć takie z drewna, wszystko jest zależne od naszych gustów. Oczywiście te z drewna są większe i cięższe. Często montuje się je trudniej niż takie z metalu, są jednak o wiele stabilniejsze. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że na zimę trzeba będzie je schować, więc powinniśmy wygospodarować nieco miejsca. Dla zaciekawionych tematem: więcej.

Jeśli mamy dzieci warto zdecydowanie zakupić dla nich huśtawkę. Sprawdzajmy jednak uważnie jej wykonanie.

Sprawdź mój serwis (https://www.pomoceszkolne24.pl/PLANSZE/1/319/) – trzeba wejść w podany poniżej link i w tekście masz możliwość poczytać dodatkowe wiadomości na ten pasjonujący temat.

Huśtawki dla dzieci powinny być niezwykle bezpieczne, muszą mieć możliwość przypięcia malucha paskami albo zabezpieczający przed wypadnięciem szczebelek. Pamiętajmy również aby odpowiednio mocno zamontować pałąk w ziemi. Wypadki na huśtawkach czasami się zdarzają i zwykle są niebezpieczne. Upadek z huśtawki grozi poważnymi uszkodzeniami ciała, zatem zwracajmy na to uwagę. W żadnym wypadku również nie zostawiajmy maluchów samych, gdy bawią się na huśtawce. Czasami maluchom wpadają do głowy ryzykowne pomysły, jak na przykład bujanie się na stojąco. Pilnujmy ich.

plac zabaw

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Huśtawka to genialny wynalazek. Umożliwia mnóstwo świetnej zabawy maluchom i cudownego wypoczynku dorosłym. Oczywiście, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, jeżeli pragniemy kupić solidną, dużą, drewnianą huśtawkę ogrodową, ale przecież nie jest to nabytek na jeden sezon. Gdy będziemy o nią dbać, posłuży nam przez wiele lat.