Zwiedzanie Kolonii

Gdy zwiedzamy Kolonię przez króciutki okres czasu, należy szukać zakwaterowania nieopodal centrum miasta. A to z tej przyczyny, iż nieomal wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się niedaleko centrum.
Ponadto, główny dworzec znajduje się tuż przy katedrze.
Gdy odwiedzamy Kolonię przez krótki okres czasu, wskazane jest szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to z tej przyczyny, że nieomalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się nieopodal centrum.
Mało tego, główny dworzec znajduje się tuż przy katedrze.

Kiedy chcemy odwiedzić także atrakcje które znajdują się nieco dalej, komunikacja w Kolonii funkcjonuje całkiem sprawie, najważniejsze zabytki znajdują się w centrum a także okolicy. Możemy bez kłopotu do nich dojechać. Kiedy mamy kwaterę poza centrum miasta, komunikacja miejska z pewnością będzie idealnym wyborem.

Czy masz ochotę przeczytać analogiczne porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (http://kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/psycholog) podobne wiadomości odnoszące się tej kwestii – link jest tu.

Kolonia to też znaczący kolejowy węzeł między innymi miejscowościami w Niemczech, możemy do niej dotrzeć z wielu pozostałych miejscowości. Jednostki lecące do Kolonii aeroplanem też nie będą mieć większych kłopotów, w niedługim czasie dotrzemy dla przykładu pociągiem z aerodromu do głównego dworca. Naprzeciw katedry odnajdziemy centrum informacji turystycznej, do którego powinniśmy zajrzeć po najnowsze wiadomości. Mając troszkę szczęścia, można tam spotkać także polskojęzyczny personel.

kolonia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą atrakcją w Kolonii jest na pewno gotycka Katedra, która prócz odwiedzania samej Katedry pozwala także na obejrzenie Kolonii „z góry”, dzięki opcji wejścia na więżę tej świątyni. Ponadto można wyruszyć też do legendarnego skarbca świątyni. Do atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia przynależy też Wallraf-Richartz-Museum, które jest jednym z największych muzeów w Niemczech. Znajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki oraz malarstwa.

Kolejnym punktem z wartościowymi antykami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w którym możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę a także wiele innych ciekawych obiektów.