Zamiast popularnych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich doskonałość zastąpiły około 25 lat temupampersy. Teraz wiele rodzicielek pracujących i niepracujących wraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych matek może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.
Dużo z nas było wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich doskonałość wyparły koło 25 lat wcześniejpampersy. Aktualnie dużo rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość tematu.

Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Odpowiednio prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą nawet czwórce pociech. Trzeba tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki będą miały optymalną chłonność należy je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabierają chłonności mniej więcej po kilku praniach.

Do przechowywania brudnych pieluszek dobrze używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Mokre pieluchy wielorazowe lleżące w wiadrze można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa frezowanie pni herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania (sprawdź na wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie należy namaczać bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności gotowania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie wolno dolewać płynów zmiękczających, mydła i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna tkaniny i dlatego obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (strona zajrzeć na dodatkowe informacje na info o pieluchach tutaj) i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej rodziców powraca do używania pieluszek wielorazowych, bo pociecha ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.