Wanienka dla dziecka – czyli, kąpanie małego dziecka nie jest zmuszone być okropne!

Każdziutka mamusia wie, jak ważna jest odpowiednia higiena małego dziecka, które to jeszcze nie umie pomyć się same. Do jeszcze niedawna kąpanie malutkiego dzidziusia miała jedynie jedno uproszczenie – wanienkę, którą istniało możliwość ustawić wewnątrz jakimś wyższym lokalizacji, na przykład na stole, by było łatwiej utrzymać w niej dzieciątko.
Każdziutka mamusia ma pojęcie, jak istotna bywa odpowiednia higiena malutkiego dziecka, które to jeszcze nie umie pomyć się samiutkie. Do jeszcze niedawnego okresu kąpanie malutkiego dzidziusia miała jedynie jedno uproszczenie – wanienkę, którą istniało możliwość postawić w jakimś wyższym miejscu, na przykład na stole, aby było prościej utrzymać wewnątrz niej dziecko.

wanienka dla dziecka

Autor: reynermedia
Furby
Jakie jednak unowocześnienia oczekują na nadchodzące albo obecne mamy wewnątrz XXI wieku? Przeczytaj nasz felieton, a z pewnością się tego dowiesz!
W obecnych latach wanienka dla dziecka, to już nie wyłącznie kawałek plastiku, wewnątrz którym i tak jesteś zmuszona się pochylać by utrzymać dziecko tak, by się nie daj Boże podtopiło. Teraz wanienki dla dzieci bywają tak nowoczesne, że nie jeden dorosły z pewnością pragnąłby mieć taką dla siebie. Wanienki na regulowanych nóżkach pozwalających po dobierać wysokość, dodatkowe miejsce na przewijanie maluszka po kąpieli, mająca w posiadaniu specjalne wkłady, na których istnieje możliwość usadowić bardziej wysoko dziecko, bez obawy o jego zdrowie, czy tez nawet i taka posiadająca mini opcję salonu SPA nocne saunowanie z prysznicem i miękką podpórką, która to istnieje możliwość jednak nie trzeba wkładać do wanny (ta opcja jest głównie w opcjach dla dziewczynek) – to wszyściutko odnajdziemy w „repertuarze” wanien przeznaczonych dla dzieci, od noworodków aż po dzieci nawet i czteroletnie.

Co do kwot na wspomniane luksusy, to bywają one niewiarygodnie rozbieżne – w uzależnieniu od tego, jak dużo posiadamy pieniędzy możemy zakupić zwykłą plastikowa wanienkę za kilkanaście złotych, lub zaopatrzyć się w cały zestaw, który to pomoże nam we wszystkim – tu jednakże cena wynosić może nawet około pięciuset złotych!