Wakacje w siodle – czy to łatwe?

Jazda konna ma tak wiele zalet, że ciężko je wszystkie wyszczególnić i zliczyć. Wpływa ona pozytywnie nie jedynie na nasze ciało, jednak również na ducha. Należałoby też wspomnieć o jej terapeutycznych atrybutach, co z pewnością oddziałuje na wziętość tej dziedziny.
Jazda konna posiada tak wiele plusów, że trudno je wszystkie wyszczególnić i policzyć. Wpływa ona świetnie nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Należałoby także wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na popularność tej dyscypliny.

biały koń

Źródło: morguefile.com
Oprócz wpływania na sferę cielesną człowieka, stymulacja prawie wszelkich mięśnie sylwetki, kształtowanie odpowiedniej sylwetki, poprawienie wydolności serca i ogólnej tężyzny, a również obniżanie ciśnienia i napięć powiązanych ze stresem, jazda konna oddziałuje także na sferę psychiczną. Jazda konna pogłębia pewność siebie, rozwija temperament, poprawia umiejętności współpracowania w grupie i obowiązkowość. Kluczową zaletą jeździectwa jest możność obcowania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami, jakimi są wierzchowce. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem. Nie tylko pasjonaci wierzchowców decydują się na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale także i górne serie mięśni. Ponadto jazda konna świetnie rozluźnia i rozciąga mięśnie, co oczywiście bardzo dobrze wpływa na każdą figurę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi komplikacjami zdrowotnymi – link do strony.

koń z właścicielką

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej potrzebna jest w hipoterapii, która jest wykorzystywana w wypadku ludzi niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy defektach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, które czyni wierzchowiec w stępie rozluźniają mięśnie i jednocześnie narzucają należytą sylwetkę. W trakcie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, napięciu, także wzmocnieniu, co powoduje, że defekty postawy można zastopować i przygotować mięśnie do utrzymania prawidłowego ustawienia. Jazda konna oddziałuje również bardzo dobrze na poprawę pracy układu krążenia, oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo delikatnie i sukcesywnie, toteż terapia terapia manualna lublin wymaga czasu, jednak rezultaty są nieomal pewne. Cennik za lekcję jazdy konnej jest bardzo zróżnicowany. Warto jednak zapłacić, aby skorzystać z nieograniczonej ilość korzyści i zadowolenia, które daje jazda konna – jazdy konnej.