Szykujesz wyprawkę dla niemowlaka? Sprawdź, jakie ubranka są niezbędne

Oczekiwanie, gdy maluszek przyjdzie na świat, to czas ogromnych przygotowań. Szkrabowi konieczny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w którym będzie spędzało większą część czasu w początkowym etapie życia. Poza łóżeczkiem, butelkami, oliwkami, wózkami i kocykami kupić należy też ubrania, z jakich część weźmiemy już do szpitala. Co musi mieścić się w takiej wyprawce, aby w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za kolejnymi śpiochami albo czapeczką?
Oczekiwanie, gdy maluszek się urodzi, to czas dużych przygotowań. Szkrabowi niezbędny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w jakim będzie spędzało większą część czasu w początkowym etapie życia. Poza łóżeczkiem, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić trzeba też ubranka, z których część zabierzemy już do szpitala. Co powinno być w takiej wyprawce, by w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za następnymi śpioszkami bądź czapeczką?

kocyki dla dzieci

Autor: Henry Burrows
Na pierwszym miejscu są rzecz jasna wspomniane śpioszki czy body i pajacyki, zależnie od pory roku, w jakiej maluszek przychodzi na świat. Parę kompletów ubranek należy zapakować do torby, aby być przygotowanym do szpitala oraz nie pakować się w środku nocy, ponieważ nagle dopadły nas skurcze. Na początku przyda się około 10 niniejszych zestawów, aby nie być zmuszonym do ich codziennego prania.

Poza śpiochami konieczne są pieluszki, tak samo pampersy, jak też normalne, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, lecz mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać maluszka bądź do przykrycia go w większe upały, gdy kocyki dla niemowląt są za ciepłe. Kolejnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, ponieważ niemowlaki mają tendencje do drapania się pazurkami w policzki. Rękawiczki skutecznie przed tym ochronią – polecamy.

Warto jest zakupić dwie pary, aby mieć dodatkowe „łapki” na zmianę. Czapeczki z kolei będą przydatne również latem, gdyż musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlak jest nadzwyczaj wrażliwy na zmiany temp., a w szpitalu nie zawsze są przyjazne warunki, również na oddziale dla noworodków.

Dziewczynka

Autor: Benjamin Vander Steen
Nie zapominajmy również o skarpetkach i rożku, który rzecz jasna też pakujemy do torby szpitalnej.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, szybko sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (https://www.creatio.edu.pl/) i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

W jakich miejscach kupować ubrania dla maluszków? Można decydować się na markowe ubranka dla dzieci, ale miejmy na uwadze, że w pierwszych miesiącach życia niemowlaczek ekspresowo wyrasta ze śpiochów i kaftaników.

Właściwie co parę dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body lub bluzeczkę, gdyż okażą się za małe. W markowe ciuszki można zainwestować potem, lecz zawsze wybierajmy wyłącznie wysokiej jakości materiały, jakie nie będą podrażniać wrażliwej skóry małych pociech. Skrupulatnie sprawdzajmy też zawartość tkaniny oraz od razu odrzucajmy sztuczne tkaniny, które na pewno nie będą dla nich właściwe.