Szukasz idealnego łóżka dla swoich dzieci – dowiedz się, co można nabyć

W życiu niejednego człowieka bardzo istotnym momentem są narodziny dziecka. Często marzy się o nim przez lata i gdy wreszcie się pojawia, czyni się wszystko, by to dziecko miało wszystko. Tworzy się pokoik marzeń, a wraz z nim zakupuje wszystkie niezbędne rzeczy – mebelki, zabawki, ubrania i tak dalej. Pośród tych wszystkich wspomnianych rzeczy jedna jest niezwykle istotna – łóżko dla dzieci.
W życiu większości ludzi bardzo ważnym momentem są narodziny dziecka. Często pragnie się go przez lata i gdy wreszcie się pojawia, czyni się wszystko, aby owe dziecko miało czego dusza zapragnie. Tworzy się pokój marzeń, a wraz z nim nabywa wszystkie niezbędne rzeczy – meble, zabawki, ciuszki i tak dalej. Wśród tych wszystkich wspomnianych rzeczy jedna jest niezwykle ważna – łóżko dla dzieci.

łóżko dwupiętrowe w pokoju dziecięcym

Autor: Steens
Źródło: Steens

To wspomniane łóżko dla dzieci sprawia, iż pociecha ma dobry sen. A mama i tato doskonale zdają sobie sprawę, jak pożądany jest sen noworodka, które jedynie je i śpi, a jak najmniej płacze. Oczywiście w tym wieku mały człowiek potrzebuje określonego łoża. Mówiąc wprost najlepsze są łóżeczka dziecięce (choć jest sporo osób, preferujących wspólny sen z dzieckiem w łóżku małżeńskim – niestety to nienajlepszy wybór; dziecko natychmiast przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy i później niezwykle ciężko jest to przerwać). Łóżeczka dziecięce są bezpieczne (nie ma zagrożenia wypadnięcia) i komfortowe (specjalne materace dbają o wygodny i zdrowy sen). Dodatkowo mogą bardzo długo posłużyć i rosnąć razem z dzieckiem. Z czasem można wyciągnąć szczebelki, utworzyć tym samym wejście, z którego pociecha będzie samodzielnie korzystać. Tego typu łóżeczka są także bardzo pomocne, gdy należy wyznaczyć obszar do zabawy – może być wykorzystywane w tym czasie jako kojec.

dziecko śpiące

Autor: Donnie Ray Jones

Gdy dziecko osiągnie określony wzrost, trzeba zmienić spanie. Dobrym wyjściem jest zmiana na takie, które wciąż będzie dbało o bezpieczeństwo i komfort, ale było jednocześnie ładne. W wieku dwóch lat częstokroć dumel odkrywczy domek już same pragną wybrać tapczan, który im się podoba (stąd wiele firm robi spania ze wzornictwem superbohaterów z filmów animowanych). Z jednym dzieciątkiem nie ma problemu, natomiast może się on pojawić, kiedy jest ich więcej. Wyjściem są łóżka dwupiętrowe, które potrafią pomieścić nie tylko dwójkę, lecz nawet i troje maluchów (specjalne modele mają dodatkową suwaną część). Łóżka dwupiętrowe nadają się także idealnie do małych pokoi, gdzie rzeczywiście dba się o każdy wolny centymetr powierzchni. I niezwykle istotna sprawa – takie łóżka dają rodzeństwu gigantyczną uciechę.