Skwer do zabaw dla najmłodszych na twoim osiedlu

Kiedy posiadamy niewielkie dzieci chcemy, aby posiadały obszar do zabawy. Gdy żyjemy w swoim, wolno stojącym domostwie, wygospodarowanie odpowiedniej strefy nie jest zbyt skomplikowane.
Kiedy posiadamy niewielkie dzieci chcemy, żeby miały obszar do zabawy. Kiedy mieszkamy w swoim, wolno stojącym domostwie, znalezienie wystarczającej przestrzeni nie będzie zbyt skomplikowane.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Co jednak zrobić wówczas, gdy żyjemy w centrum miasta, na dużym osiedlu, gdzie trudno o zwykły skwer a tym bardziej o wydzielony teren dla dzieci?
Nowo powstające osiedla już w swoich planach posiadają place zabaw. Jeśli jednak jesteśmy mieszkańcami wiekowej kamienicy, raczej nie znajdziemy tam takiego luksusu. W takiej sytuacji należy zgłosić się do wspólnoty mieszkaniowej z prośbą o wykonanie tego typu projektu. Jeśli dobrze się zmobilizujemy z pozostałymi rodzicami z okolicy, będziemy mogli wysłać swoje dzieci na place zabaw już w przyszłe wakacje. Bowiem tego typu projekty finansowane będą ze środków remontowych, uiszczanych każdego roku przez mieszkańców.

Jeżeli prezentowany artykuł wciągnął Cię kompletnie, to zobacz też odmienny pełny wpis, który na pewno zawiera nie mniej pasjonujące dane.

Dlatego też nie będziemy potrzebowali opłacać inwestycji z własnej kieszeni – czytaj.

płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Dobrze już gotowy projekt przedłożyć do zarządu, wówczas będziemy posiadali większą szansę na sukces. Musimy zawrzeć tam kosztorys, przedstawić firmę, która zajmie się wykonaniem, wymienić wszystkie materiały, jak siatka na plac zabaw do skutecznego odgrodzenia, huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia ku uciesze najmłodszych. Można także pomyśleć o urządzeniach treningowych dla dorosłych, jest to teraz bardzo popularny trend w tego typu miejscach. Do realizacji tego przedsięwzięcia, siatka na plac zabaw będzie niezbędna. Będziemy wówczas mogli odgrodzić teren i zamknąć go na noc, aby zapobiec zniszczeniu ze strony wandali – siatka na plac zabaw.

Poszczególny rodzic pragnie, żeby jego dziecko miało miejsce do zabawy blisko domu.

Jeśli w twej okolicy nie ma placu zabaw, weź problem we własne ręce i udaj się do zarządu osiedla z gotowym projektem. Wówczas szansa na sukces będzie większa. Na pewno poprą cię rodzice pozostałych dzieci zamieszkujących sąsiedztwo.