Rekrutacja do przedszkoli znajdujących się na terenie Wrocławia

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia oraz maja 2017 roku. Znane są już kryteria na drugim etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Obecnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.
Rekrutacja do przedszkoli odbędzie się na przełomie kwietnia oraz maja 2017 roku. Znane są już kryteria na drugim etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Obecnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zapewnione miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 kilometry. W przypadku gdy odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić opiekunom za przejazdy. Już dzisiaj jednak można przewidzieć, iż z powodu zmian w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka.

Gdy będziesz szukać pokrewnych informacji na temat podnoszony w opisywanym wpisie, to wejdź tutaj (https://www.elian.eu/pl/guma-odziezowa) – z pewnością te materiały też Cię zainteresują!

Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba zatem pomieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Ponadto zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjów. Jeżeli w publicznym przedszkolu zabranie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław musiała będzie dofinansować placówkę, jaka zorganizuje u siebie to miejsce. Za co przyznawane są punkty przy rekrutacji do przedszkoli w roku 2017?

salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak pozostałe miasta przyzna najwięcej punktów dziecku, którego oboje rodzice pracują, prowadzą własną działalność albo studiują. Dodatkowe punkty należą się dzieciom uczęszczającym do żłobka bądź będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże niezależnie od punktów w pierwszej kolejności miejsca w przedszkolu przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym bądź mającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeżeli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.