Problemy niedoświadczonych rodziców – garść porad odnośnie pieluszek

Młodzi rodzice od początku nie mają prosto. Oczekuje się od nich by od początku byli praktycznie robotami. Normalni ludzie nie są w stanie spamiętać a następnie zastosować wszelkich informacji które do nich dochodzą na temat – w jaki sposób być świetnym rodzicielem. Problem komplikuje również to, że porady te są najczęściej wzajemnie z sobą sprzeczne albo co najmniej są na kursie kolizyjnym. Dla przykładu młoda mamusia powinna być zadbana oraz wypoczęta a jednocześnie skoncentrowana na niemowlęciu. Ja bardzo przepraszam, w ten sposób się nie da! Nie można po 3 godzinach spania wyglądać tak jak na raucie u przedstawiciela Wielkiej Brytanii. Jest to nie możliwym.
Młodzi rodziciele od początku nie mają prosto. Oczekuje się od nich aby od początku byli praktycznie robotami. Zwyczajni ludzie nie są w stanie zapamiętać a później zastosować wszystkich informacji jakie do nich dochodzą na temat – jak być dobrym rodzicem. Problem komplikuje też to, że porady te są często wzajemnie z sobą sprzeczne bądź przynajmniej są na kursie kolizyjnym. Na przykład młoda mama ma być zadbaną oraz wypoczętą a jednocześnie skoncentrowana na niemowlęciu. Ja bardzo przepraszam, w ten sposób się nie da. Nie można po 4 godzinach spania wyglądać tak jak na raucie u przedstawiciela Wielkiej Brytanii! Jest to nie możliwym.

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest z mądrością jaka jest nam serwowana, dla przykładu rodziciele muszą się zastanowić jakiego typu pieluszek będą używali. Dla niedoświadczonych rodzicieli może to być duży kłopot, bowiem typów tego podstawowego sprzętu jest ogromna ilość, począwszy od tradycyjnych bawełnianych pieluch poprzez modne pampersy, po zagadkowe pieluszki bambusowe. W pierwszym momencie może ów natłok informacji troszkę przerazić. Rzecz jasna jeżeli weźmiemy głęboki oddech, wypijemy szklankę wody z lodem po czym włączymy zdrowy rozsądek pójdzie znacznie łatwiej. Wyszukując odpowiedzi na pytanie co to są otulacze powinniśmy pamiętać że wytwórca zamierza na nas zarobić, zatem jak sroczka z przysłowia będzie chwalił własny ogonek- . Świetnym sposobem na marketing jest wcześniejsze sporządzenie sobie spisu oczekiwań które kupowane przedmioty mają spełnić. Taki spis o wiele prędzej pozwoli nam ocenić czy starczy nam tetra czy zdecydować się na pieluszki bambusowe- . Po takiej analizie ze spisem może się okazać że otulacz już mamy gdyż jest nim inaczej nazywany kocyk (zobacz też: kocyk z imieniem i data urodzenia) pod jakim sami wypoczywaliśmy wygodnie. Nie twierdzę że musimy korzystać z 30-letniego, wytartego już kocyka, ale nie pozwólmy się zwariować. Może się bowiem okazać, że otulacze zrobione z tego samego surowca co nasz kocyk będą od niego parę razy kosztowniejsze. Nie zawsze tak jednak jest, wszystko zależy od tego czy dany wytwórca skupi się na reklamowych sztuczkach czy na jakości wykonywanego artykułu.