Pokój dla szkraba – o czym trzeba obecnie w pierwszej kolejności pamiętać w czasie jego urządzania?

Każdy rodzic musi się dobrze przygotować do chwili powitania na świecie kolejnego członka rodziny. Ostatecznie maluch wymaga najlepszych warunków.
Każdy rodzic musi się dobrze przygotować do chwili powitania na świecie nowego członka rodziny. W końcu noworodek potrzebuje stosownych warunków.

dziecko bawiące się w swoim pokoju

Autor: PARA
Źródło: PARA
Duże znaczenie posiada oczywiście przygotowanie komfortowego pokoju. Co koniecznie musi się w nim znaleźć? Które sprzęty są współcześnie potrzebne? Pierwszym zakupem powinno być łóżeczko dla dziecka z znakomitej jakości materacem, jaki będzie stanowił prawidłowe oparcie dla pleców szkraba. Ponadto, wskazana jest też pościel dla dziecka z miękkiego oraz oddychającego tworzywa. Wybór pościeli jest na szczęście na tyle bogaty, że na pewno znajdzie się coś stosownego dla siebie.

Kupując łóżeczko należy natomiast mieć na względzie fakt, że dzieci rosną dosyć szybo i łóżko musi być w stanie „rosnąć” razem z nimi, na przykład przez dopasowywanie wysokości materaca. Oprócz pościeli, w łóżeczku przydatny jest też kocyk dla dziecka (pontipino.pl/pol_m_Dla-niemowlat_Kocyki-i-podusie-312.html). Nad łóżeczkiem z kolei można umieścić zabawki, które zaciekawią, a w związku z tym uspokoją maluszka
.
Co w dodatku przyda się w dziecięcym pokoju? Przewijak, na którym, jak już sama nazwa sugeruje, będzie można zmienić maluszkowi pieluchę, bez ryzyka, że zabrudzi się fotel lub kanapa. Przewijaki czasem są wyposażone w przydatne półeczki, na których można składować potrzebne akcesoria, na przykład pieluszki, puder, zasypkę bądź środki higieniczne. W pokoju dziecka wskazane jest trzeba umieścić również fotel. Po co? Do karmienia. Z pewnością rzeczywiście przyda się młodej mamie, bez względu na to, czy zamierza karmić naturalnie piersią lub butelką. W sąsiedztwie fotela można ułożyć specjalną poduszkę do karmienia, jaka ułatwia podtrzymywanie dziecka.

dziecko w łóżku dziecięcym

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com
Taką poduszkę warto sobie zafundować już w czasie ciąży, gdyż spanie z sporym brzuszkiem w czasie ostatniego trymestru może okazać się problematycznym wyzwaniem.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, szybko sprawdź link akumulatory ciężarowe a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Reasumując, w pokoju maluszka głównie musi się znaleźć wygodne łóżeczko, jakie będzie można regulować wraz ze wzrostem dziecka. Oczywiście przydać się może na dodatek przewijak oraz funkcjonalny fotel do karmienia (źródło artykułu). Dla dziecka konieczna jest też szafa na odzież. Na początek taka liczba mebli powinna okazać się wystarczająca, jednakże z czasem na pewno trzeba będzie pokój zaopatrzyć w miejsce na zabawki i wiele innych mebli.