Okres wakacyjny… A co wówczas z dzieckiem?

Wakacje, ferie, ale tylko dla twojego dziecka. Ty poza niedługim wypoczynkiem musisz przecież chodzić do pracy. Co w takim wypadku zrobić? Są różne sposoby na aktywność dziecka w tym okresie, lecz najskuteczniej zaplanować coś na zapas, coś pożytecznego, ale jednocześnie rozrywkowego, żeby skonsolidować edukację z rozrywką.
czas wolny, ale tylko dla twojej pociechy. Ty poza przykrótkim wypoczynkiem jesteś zmuszona przecież pracować. Co w taki przypadku zrobić? Są różne sposoby na aktywność dziecka w tym czasie, lecz najlepiej zaplanować coś z góry, coś pożytecznego, ale jednocześnie rozrywkowego, aby skonsolidować edukację z zabawą.

Dzieci w szkole, nauka

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Oczywiście, w przypadku, gdy twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może pozostać w domu, ale czy to odpowiedni pomysł? Co będzie robiło? Zaprosi kumpli, będą grać na komputerze, oglądać telewizję, a na myśl przyjdą im durne pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo młody człowiek musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne pomysły.

Właściwe nie ma w tym nic zdrożnego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, by się wyszaleć, skończył rok szkolny, w czasie, którego wytrwale się uczył na jak najwyższe oceny, a obecnie powinien troszkę wyluzować. Wszystko to prawda, ale nie popadajmy w skrajności, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś szkolenie to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta dzięki temu. Zobacz więcej o ofercie zajęć na ->

W takie miesiące, im większe miasto, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są przykładowo warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec (studio tańca Katowice) dla dzieci, gra w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się klikając w link – tym linkiem. Tworzone są miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Dobrym pomysłem jest także posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs językowy. Skorzysta na tym, a może w przyszłości ci za to podziękuje. Pamiętaj jednakże, by nie przedobrzyć, bo identycznie jak powinności, tak samo czas wolny rozwija charakter dziecka. Dziecko musi bowiem mieć dla siebie czas, aby poznać siebie i swoje pasje jeszcze bardziej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz także zawieźć swoje dziecko na prowincje, na przykład, do dziadka i babci. Wyjątkowo jest to polecane, gdy jesteś mieszkańcem dużego ośrodka miejskiego, a twoje dziecko ma za dużą styczność komputerem. Jeśli przychodzi ze szkoły i siada szybko do komputera, to ten wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najkorzystniej, aby był to urlop bez czynnego korzystania z wirtualnej sieci, chociaż w dzisiejszych czasach (smartfony, tablety) to prawie niewykonalne. Jednakowoż, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna zmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.