Nie ważne będą podarunki lecz bliskość

Funkcjonujemy coraz prędzej, zatem niejednokrotnie się zdarza, że trudno nam jest na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy pragnęli. Nierzadko okazuje się być tak, że zajmiemy się najpierw pracą, później domem i w końcu jest tak, że dla dzieci posiadamy go najmniej.
Funkcjonujemy coraz prędzej, więc często się przydarza, że trudno nam jest na wszystko wyszukać tak sporo czasu jak byśmy chcieli. Nierzadko jest tak, że zajmiemy się najpierw robotą, potem mieszkaniem oraz w końcu jest tak, że dla dzieci posiadamy go najmniej.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
Żeby zagłuszyć swoje sumienie oraz równocześnie wynagrodzić swoim dzieciom to, że nie spędzamy z nimi tak wiele czasu jakby pragnęły, nabywamy kosztowne zabawki, najnowsze sprzęty elektroniczne posiadając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy oraz okażemy im własną miłość. Prawda jednak będzie taka, że dla pociechy (blog świat rodziców) godzina z opiekunek, gdzie ma jego całą uwagę, jest znacznie istotniejsza. Nierzadko pociechy oddałyby wszystkie zabawki za to, żeby posiadać 100% uwagi opiekuna, chociaż przez parę godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaprocentuje w więzi z pociechą tak mocno, jak właśnie nasza obecność oraz czas na wysłuchanie go.

Nic nie powinno okazać się ważniejsze od niego

Kiedy wciąż znajdziemy czas na konwersację z potomstwem, jeżeli pokażemy mu że wciąż jest dla nas najistotniejsze, a zupa czy sprzątanie mogą czekać, gdyż ono właśnie pragnie nam opowiedzieć albo ukazać coś dla siebie ważnego, to mamy szansę być przekonani, że nawiążemy z dzieckiem niesamowitą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że ciągle może do nas przyjść, a co się z tym wiąże, mamy szansę okazać się przekonani, że tak stworzona bliskość, będzie także procentowała w przyszłości, gdy dziecko – istotne – będzie do nas przychodziło ze swoimi trudami, lecz też sukcesami.

Nie starajmy się być przyjacielem

Ważne okazuje się być stawianie potomstwa na najważniejszym planie i życie jego zainteresowaniami, mimo wszystko nie próbujmy być dla dziecka kumplem. Ono musi zaznaczyć, że to my oznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, ma szansę się nam zwierzać, ale nie ma szansę uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link meble design i ciesz się zawartymi tam świeżymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twoją wiedzę na ów temat.

Tylko bliskość oraz jasno wyznaczone zasady mogą sprawić, że wychowamy rozsądnego i odpowiedzialnego człowieka.