Nauka poprzez zabawę.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Wspaniały obrazek. Z zaciekawieniem patrzymy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że „beztroska” zabawa jest tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie owe sprawności zaczerpnięte w trakcie zabawy będą później wiele mówić o życiu zwierzęcia i jego wartości w stadzie. Dlaczego, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, po to by podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.
Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z zaciekawieniem patrzymy na ich zmagania się z kłębkiem wełny. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te umiejętności zaczerpnięte w trakcie zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia oraz jego funkcji w stadzie. Z jakiej przyczyny, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

zabawki

Autor: Nomadic Lass
Dziecko spędzające całe dnie przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało zapału na udział i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast kształcenia lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego dajmy możliwość młodym inżynierom i odkrywcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie (zobacz zabawki ruchowe na eduleon.pl). Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może okazać się niesamowicie emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne za dzień lub wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami. Zachęcamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Czym sugerować się przy wyborze? (gry planszowe dla dzieci)

To logiczne. Sami zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć.

Zaciekawił Cię ten wpis? Wejdź więc do następnego artykułu i czytaj przedszkole muzyczne wrocław dużo o intrygujących Cię kwestiach.

Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Pamiętajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który zostanie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca „bardzo ważne doświadczenia” być może odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.