Nasze dziecko idzie do Pierwsze Komunii, czyli jak przebiegają przygotowania na ten niezwykły dzień.

Komunia jest jednym z najważniejszych uroczystości w życiu dzieci. Jest przede wszystkim ogromnym przeżyciem duchowym, bo przecież po raz pierwszy w pełni dziecko będzie uczestniczyć w nabożeństwie mszy świętej.
Komunia jest jednym z najważniejszych uroczystości w dziecięcym życiu. Jest przede wszystkim ogromnym przeżyciem duchowym, bo w końcu pierwszy raz w życiu dziecko będzie w pełni uczestniczyć we mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta

Autor: Wojciech Doganowski
Lecz będzie również rodzinnym wydarzeniem, bo jest doskonałą okazją na to, aby się spotkać z najbliższymi i razem świętować te wspaniałe chwile. O ile samo dziecko skupić się jednak powinno na sferze duchowej, bo dla niego to właśnie to jest najistotniejsze, to dorośli nie mogą jednak zapomnieć całkowicie o sprawach związanych z organizacją, a tych jak się okazuje będzie trochę do załatwienia.

Czy komentarze z www (https://www.terapiamanawa.pl/leczenie-alkoholizmu/) były aż tak ciekawe, że masz chęć zostawić swój? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka radość.

Zapraszając nawet niewielka rodzinę należy mieć jakieś miejsce, aby ją ugościć.

Jeżeli się ma większe mieszkanie czy też dom, to można pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli jednak gości będzie więcej, to zdecydowanie lepszym pomysłem może jednak być wynajęcie jakiegoś lokalu. Trzeba pamiętać przy tym o jednej bardzo ważnej rzeczy, czyli odpowiednio wczesnej rezerwacji – w wielu bowiem przypadkach sale na tę uroczystość trzeba rezerwować nawet rok wcześniej.

Kolejną rzeczą będzie ubiór i wyposażenie swojego dziecka we wszystko, co potrzebuje w tym niezwykłym dniu. Na szczęście aktualnie coraz większa liczba klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców, nie ma więc potrzeby rywalizowania, kto założy piękniejszą i z większą ilością ozdób sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej

Źródło: flickr.com
Poza ubraniem konieczne jeszcze będą rękawiczki, buty, a w przypadku dziewczynek najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko właśnie będą musieli zadbać rodzice. Należy również pamiętać o wspomnieniach, w związku z tym na pewno będzie również potrzebny fotograf i kamerzysta. Najczęściej obsługują oni całą mszę świętą, natomiast rzecz jasna każdy będzie mógł wykonać sobie indywidualne zdjęcia swoje rodziny. W ostatnim czasie bardzo popularne są plenerowe sesje komunijne, jeśli tylko pogoda na to pozwoli to będzie to przepiękna pamiątka- dużo więcej przeczytasz na tej stronie. No i na koniec rodzice nie mogą też zapomnieć o prezentach, one także dla dziecka przystępującego do komunii stanowią ważną część tego dnia.