Najistotniejsze jest zaangażowanie, a więc rowery całkiem nowe, kontra używane

Rodzajów rowerów jest całkiem sporo i jeszcze wcale nie tak dawno temu po bardzo wielu dostępnych ludziom lokalizacjach „śmigało” bardzo dużo dzieci, prześcigających się na nich. W obecnej chwili coraz mniejsza liczba dzieciaków wychodzi na dwór – aktywność fizyczna dosyć mocno SPAda, no a przecież my sami dobrze pamiętamy, jak wiele frajdy daje taka przejażdżka, przy okazji utrzymując nasze ciało sprawnym.
Rodzajów rowerów jest całkiem sporo no i jeszcze wcale nie tak dawno temu po bardzo wielu dostępnych ludziom lokalizacjach „śmigało” pełno dzieci, ścigających się na nich. W obecnej chwili coraz mniejsza liczba dzieciaków wychodzi na dwór – aktywność fizyczna dość mocno SPAda, a przecież my sami pamiętamy, jak dużo frajdy daje taka przejażdżka, zarazem utrzymując nasze ciało sprawnym.

wyprawki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić? Oczywiście wyciągnąć dziecko na rower i pokazać mu, jak bardzo dużo może dać to przyjemności. Co jednak uczynić, gdy dziecko to nie zainteresuje lub wręcz przeciwnie – nie będzie nawet chciało z niego zejść?
rowery

Autor: stevendepolo/ flickr.com
Oczywiście praktycznie zawsze mamy nadzieję, że nastąpi ta druga opcja – iż nasze dziecko pokocha jazdę na rowerze i znajdzie pretekst, aby wyjść choć troszkę na dwór. czasami zdarza się, iż nasze własne dziecko namawia na to swoich przyjaciół, którzy mogą albo i nie do niego dołączyć – taka reakcja łańcuchowa niewiarygodnie często dobrze robi wszystkim naokoło, a rowery – często jeszcze nasze własne, idą „w ruch”. Co jednak jeżeli nie posiadamy już własnego roweru? Jaki zakupić dziecku na sam początek? A więc bardzo wiele zależy od samego dziecka – jeżeli nie jest zainteresowane, a dobrze wiemy, że może mu się spodobać albo też jest zainteresowane no i chce od razu swój własny, to pomimo tego, iż jest to niewiarygodnie rozbieżne, należy postąpić w identyczny sposób – przekonać się, czy też dziecko naprawdę będzie jeździć.

Używany rower jest w takim wypadku najlepszym wyjściem – możemy go odkupić od kogoś nawet i za grosze, dzięki czemu nie po wydajemy na marne nawet kilka stów za coś, co nie będzie używane. Zaś z następnej strony dzięki temu, jeśli dziecko wykaże zainteresowanie oraz będzie chciało na nim jeździć, będziemy mieli możliwość na spokojnie zacząć zbierać i kupić mu wyśniony rower.