Na co spoglądać, kiedy pragniemy kupić wanienkę dla dziecka?

Przyjście na świat potomstwa przewraca dotychczasowe życie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono gorsze, po prostu jest inne. Zwracamy uwagę na rzeczy, które do tej pory nam umykały, a to co wydawało nam się ważne, od czasu do czasu traci na znaczeniu, przy zetknięciu z nowym członkiem rodziny. Nie mniej maleństwo w początkowej fazie rozwoju wymaga swoich akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami zjawia się dużo wątpliwości, jak chociażby to, jaka powinna być wanienka dla noworodka?
Przyjście na świat potomstwa wywraca obecne życie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono złe, po prostu jest odmienne. Poświęcamy uwagę na sprawy, które do tej pory nam umykały, a to co wydawało nam się istotne, czasem traci na wartości, przy zetknięciu z nowym członkiem rodziny. Nie mniej maleństwo w początkowej fazie rozwoju potrzebuje swoich akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami pojawia się sporo pytań, jak chociażby to, jaka ma okazać się wanienka dla noworodka?

kąpiel

Autor: JoséMa Orsini

Wanienka dla noworodka musi posiadać odpowiednie atesty

Głównie warto pamiętać o tym, by miała ona dobre atesty, potwierdzające, że jest zrobiona w taki sposób, by nie zagrażać życiu dziecka. Nie powinna mieć ostrych kantów, powinna okazać się zrobiona z wytrzymałego przedmiotu, tak aby z łatwością dało się ją przenieść z łazienki, gdzie wlejemy wodę do pokoju, w którym obmyślamy wykąpać maluszka. Na dodatek mają one różne wielkości, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo pragniemy w niej kąpać nasze dziecko, bo musi być ona na tyle duża, aby mogło się ono w niej spokojnie położyć. Zobacz ten przewodnik: wybór wanienki dla dziecka.

Mamy szansę dobrze rozbudować wanienki dziecięce

Kupując wanienkę należy zaznaczyć, że natychmiast mamy szansę dokupić do niej przeróżne akcesoria, które mają nam ułatwić kąpiel. Mamy szansę na przykład zakupić specjalne wkłady z gąbki, lub z plastiku, które wsuwa się do środka wanienki, na nie układa się dziecko i mamy świadomość, że się nam zbytnio nie zamoczy, ani nie napije wody. Dodatkowo wanienki dziecięce mogą zostać wyposażone w specjalne stelaże, dzięki którym wanienka będzie ułożona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc przyjemność z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są

kąpiel

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe

też wanienki, które posiadają zamontowany odpowiedni korek, wówczas na specjalnym stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli starczy usunąć korek oraz wypuścić wodę, przez co nie trzeba nosić wanienki.

Sporo zależy od tego, czego chcą rodzice

Jeżeli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam niezbędny, to z pewnością w czasie wyboru właściwej wanienki musimy się przede wszystkim skoncentrować na wyborze wanienki z odpowiednim atestem i w dobrym rozmiarze (więcej jeśli chodzi o meble do domu – w tym serwisie).

Nie ociągaj się – ważny wpis już jest zamieszczony na naszej stronie. Wejdź w podany link i wtedy wyszukasz masę dodatkowych treści na temat naszego interesującego zagadnienia.

Na dodatek można również zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana oraz na wysokość jej brzegów, tak żeby trochę większe dzieci, miały szansę w niej wygodnie usiąść podczas kąpieli.