Kreatywna zabawa małych budowlańców

W teraźniejszym świecie ogromnym autorytetem cieszy się fach inżyniera. Nie zdumiewa wobec tego fakt, iż odnajduje to odzwierciedlenie w rozrywkach naszych pociech. Z uciechą wobec tego wchodzą w rolę konstruktorów miasteczek czy zwyczajnie w rolę lekarza. Ażeby rozrywka była wyśmienita, powinno się na przykład postawić kompletne miasteczko.
We współczesnym społeczeństwie dużym prestiżem cieszą się zawody techniczne. Nie zdumiewa wobec tego fakt, że znajduje to odwzorowanie w rozrywkach naszych pociech. Z rozkoszą dlatego wchodzą w rolę budowniczych miasteczek czy klasycznie w fach lekarza. Aby zabawa była rewelacyjna, trzeba przykładowo zbudować całe miasto.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Formuła na to jest całkiem prosty, starczy krzynka wyobraźni, kartony i już makietka sporządzona. Oczywiście na dworze wszystko może się miasteczkiem. Co jednak uczynić, jeżeli nieduzi inżynierowie nie mogą bawić się w ogrodzie, bo grzmi. Wówczas ze wsparciem nadchodzą klocki. I na nowo tak jak na podwórzu da się stworzyć Paryż. Ojcowie obecnych latorośli mieli wyłącznie swoją wyobraźnię i wykonane z drewna kostki z których wznosili miasto.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail

Na początku XXI w., dzieciaki mają z pewnością łatwiej, wystarczy zestaw Lego City, i sprawa jest załatwiona. W parę minut powstają ambulanse, auta straży pożarnej, lotniska bądź komendy policji, razem z więzieniami. Nie wybuchają wtedy kłótnie o to, czym ta czy inna budowla jest. Zestaw Lego City przeznaczony jest dla dzieciaczków od piątego roku życia, które potrafią już abstrakcyjnie myśleć, swobodnie z gotowych podobnych fragmentów konstruują nowe budowle. Zestawy te z powodzeniem możemy zaliczyć do kategorii edukacyjnych, bowiem uczą dzieci likwidowania problemów, uczą że z identycznych fragmentów przy krztynie pomysłowości mogą oni stworzyć całkiem oryginalne rzeczy. Zestaw Lego City zawiera w jednym opakowaniu minimum 2 opcje, dla przykładu z tych samych detali możemy zbudować radiowóz i wyścigówkę. Wybór wariantu zależy tylko od użytkownika.

Rodzic dziecka w trakcie zabaw ma szansę pobudzać manualne umiejętności dziecka, co na pewno przyda się w życiu szkolnym lub dojrzałym. Bez wątpienia jest to też sposób na pogłębienie więzi potomka z rodzicami. W trakcie takiej zabawy, jest okazja poprzez zabawę nauczyć pociechę, iż do zamierzonego efektu dochodzi się stopniowo, przez stopniowe przeprowadzanie wcześniej ułożonego planu.

U starszych dzieciaczków może być klocki Lego City pretekstem do wytłumaczenia niektórych nieskomplikowanych zjawisk fizycznych. Dla przykładu działania bloczka.

Cały czas nurtuje Cię ów wątek? Wejdź w wybrany link i tam jest autorska strona internetowa (https://www.scootive.pl/), gdzie przeczytasz ekstra informacje.

Wbrew utartym schematom jest to uciecha miła nie tylko dla dzieciaczków ale również ich opiekunów. Odpowiednio wyreżyserowana zabawa może stać się znakomitą frajdą a jednocześnie nauką a także metodą na nudny, jesienny wieczór.