Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że gdy brzdąc podrośnie, zacznie się jego edukacja

Edukacja nie powinna rozpoczynać się od podstawówki, a dużo wcześniej, kiedy maluch skończy trzy lata.
Nikt nie mówi, że w tak młodym wieku brzdąc powinien już czytać i pisać.
Edukacja nie powinna rozpoczynać się od szkoły, a o wiele wcześniej, gdy smyk skończy trzy lata.
Nikt nie mówi, że w tak młodym wieku szkrab powinien już czytać czy pisać.

LEGO

Autor: jurek_jjt
nauczyciel

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou

wzrok

Autor: JZO
Źródło: JZO
Jednakże na pewno powinien uczęszczać do przedszkola. Zwłaszcza jeżeli jest jedynakiem. Wtedy będzie miał szansę zetknięcia się z innymi dziećmi. To da mu możliwość, by nauczyć się zachowania w grupie i ogólnie przysposobi już dosyć wcześnie do życia w społeczeństwie. W grupie (mało ważne ile ma się lat) powinno się przecież czasami iść na kompromis, targować się i umieć przekonać resztę jej członków do swoich racji. Im wcześniej nasz szkrab będzie musiał się z tym zetknąć, tym lepiej dla niego. Oprócz tego przebywanie wśród swych równolatków sprawia, że dziecko będzie bardziej aktywne. Wybierając przedszkole, warto kierować się zatem kilkoma ważnymi aspektami. Pracownicy powinni być mili i pokazywać zawsze duże zaangażowanie.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz w treści (krainazabawek24.pl/category/gry-gra-losowa) znajdujący się tam artykuł. Są w nim inne tego rodzaju wiadomości. One także prezentują taką problematykę.

Empatia też jest jedną z głównych cech, którą musi mieć każda przedszkolanka. Ważne wydaje się być też to, żeby grupy były małe. Musimy zwrócić uwagę także na to, czym będą karmione nasze maluchy. Dobrze byłoby, gdyby placówka miała własną kuchnię i gotowała zdrowe obiady. Jeśli obiekt będzie posiadał duży ogród, a w nim plac zabaw, to już w ogóle będzie to prawdziwy fart.

Przed zapisaniem dziecka do przedszkola, powinniśmy się tam z nim wybrać. Musi zobaczyć budynek, móc się porozglądać czy porozmawiać z nauczycielką. Ważne, aby to jemu spodobało się miejsce.