Każda dziewczynka chce się bawić w dom — udaje wówczas swą mamę, gdyż pragnie być identyczna jak ona

Szkraby lubią się bawić. Przypomina to z reguły naśladowanie rodziców w ich zwyczajnych zadaniach.
Nie tylko dziewczynki mają ochotę bawić się w dom. To mit, że istnieje podział na lalki czy samochodziki.
Maluchy uwielbiają się bawić. Przypomina to z reguły naśladowanie dorosłych w ich zwyczajnych zadaniach.
Nie tylko dziewczynki chcą bawić się w dom. To mit, że jest jakiś podział na lalki oraz autka.

Menu zdrowego dziecka

Autor: Holle
Źródło: Holle
Smyki wspólnie mogą bawić się dla przykładu w gotowanie i jest to niezwykle fajne. Dlatego rodzice powinni zastanowić się, czy nie warto byłoby pociechom kupić małą kuchenkę do zabawy. Może być ona wykonana z plastiku i zazwyczaj jest dosyć niewielka, by łatwo dopasowała się do wzrostu dzieci. Liczba różnych części, które mają kuchnie dla dzieci, różni się w zależności od kwoty. Najczęściej w zestawie zawsze są palniki oraz garnki. To przecież podwalina każdej zabawy w gotowanie.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakie zagadnienia posiada rekomendowana strona – na pewno dane w tamtym miejscu zamieszczone są równie zajmujące.

Możemy jednak znaleźć również tego typu kuchenki, które posiadają normalne szafki i szuflady, a także talerze czy widelczyki z łyżeczkami. Wówczas zabawa robi się naprawdę bardziej zajmująca. Nasze szkraby będą miały możliwość zaprosić do siebie znajomych i bawić się wspólnie. Pewne modele posiadają także okapy, zlewozmywaki z kranem i zamontowaną mikrofalówkę. Oczywiście wszystko to jest bezpieczne, ponieważ nie jest podłączone do prądu. Jednak prezentuje się jak prawdziwe i to jest fantastyczne. Kuchnia może być różowa, ale nie będzie to konieczne. Jeśli nasze dzieci nie lubią tego odcienia, to powinniśmy może postawić na inną, bardziej stonowaną barwę.

Na dodatek bardzo istotne jest to, abyśmy kupili kuchenkę dostosowaną do wieku naszych maluchów. Nie może ona także zawierać elementów, które mogłyby być połknięte.