Jeżeli posiadasz dziecko w przedszkolu, bądź rozpoczynasz pracę w placówce oświatowej – warto dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Gdy nadchodzi okres świąt, w całym kraju zaczyna się obfity i pracowity czas przygotowań, powstaje charakterystyczny nastrój. W miejscach edukacji, a nade wszystko w przedszkolach – przeważnie zaaranżowane zostaje sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.
Kiedy zbliża się okres świąt, w całym kraju startuje bogaty i pracowity czas szykowania, powstaje szczególny nastrój. W miejscach edukacji, a nade wszystko w przedszkolach – przeważnie zaplanowane zostaje sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj

Autor: Public Information Office
Mikołaj w przedszkolu to kluczowe wydarzenie, równocześnie dla dzieci, organizatorów, a nade wszystko rodziców. To znakomita okazja ku temu, żeby przy szybkim rytmie egzystencji, nadmiaru pracy i braku wolnego, spędzić zimowe popołudnie wspólnie, podziwiając swoje pociechy. Dla kilkuletnich przedszkolaków, spotkanie ze świętym Mikołajem, to wielkie wydarzenie. Przynajmniej parę tygodni wcześniej, podopieczni uczą się śpiewu kolęd, mówienia wierszyków. Wszystko to, aby w odpowiednim czasie zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi, rodziną.

Mikołaj w przedszkolu -www – aranżowany jest przeważnie kilka dni zanim nadejdą święta, tak aby występy dzieci(zobacz psychoterapia par opole ) i klimatyczny wieczór nie nakładał się z pracochłonnymi przygotowaniami. Osoby odpowiedzialne zawsze rozplanowują miejsca siedzące, tzw. widownię, pyszny poczęstunek i gorące napoje. Zatroszczą się o atmosferę i odpowiednie dekoracje. Często spotkanie ze św. Mikołajem to doskonała okazja do pokazania prac plastycznych przedszkolaków lub ich osiągnięć w grupie. Z tej racji często kreuje się świąteczne kiermasze, tablice z pracami i inne – szczegóły na mikolaje.pl.

Oddaje to niewątpliwie następny powód do dumy dla kochających rodziców. Kluczowym punktem tego spotkania jest przyjście św. Mikołaja, który nawołuje w kolejności dzieci daje im prezenty. Przedszkolaki przy pierwszym wrażeniu przeważnie boją się staruszka w purpurowym stroju, lecz na końcu razem są szczęśliwe z podarunków. Wszystko zwykle zakańcza się złożeniem życzeń, podzieleniem się opłatkami. Życzenia i wspólne śpiewanie kreują świąteczny i cieply klimat. Warto, będąc wychowawcą lub rodzicem wziąć udział w organizowanym Mikołaju w placówce oświatowej.