Jakiego typu łóżka można teraz zamówić dla chłopca mającego dziewięć lat bądź dla córeczki w podobnym wieku

Gdy w mieszkaniu za kilka tygodni ma się pojawić noworodek, to jego rodzice powoli zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ubranek w najmniejszych rozmiarach, pieluch z tetry i tych jednokrotnego użytku czy w końcu różnego typu oliwek czy kremów, należy koniecznie kupić porządne łóżeczko.
Gdy w domu za kilka tygodni ma się pojawić kilkudniowy maluch, to jego rodzice pomału zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ubranek w najmniejszych rozmiarach, pieluszek bambusowych i tych jednorazowego użytku czy wreszcie różnego typu kosmetyków, należy koniecznie zakupić solidne łóżeczko.

Zazwyczaj zamawiamy łóżko drewniane ze szczebelkami, chociaż co poniektórzy opiekunowie inwestują jedynie w łóżeczka turystyczne.

łóżeczko dziecięce

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich mebli szkraby korzystają maksymalnie dwa lata, a później trzeba myśleć o kupnie innego, oczywiście większego łóżka.
Jeśli rodzice zdecydują się kupić piętrowe łóżko, to pięciolatek z pewnością zaakceptuje taki wybór. Sklepy meblowe oferują rozmaite typy mebli do spania, a najwięcej emocji budzą oczywiście modele zintegrowane – każdy krasnal chciałby mieć we własnym pokoju łóżko złączone z niedużym biurkiem. Wspomniane konstrukcje, wyglądem przypominające dla przykładu zamki książąt, są atrakcją też dla dorosłych, a szczególnie dla gości w kwiecie wieku, którzy wpadli na poobiednią kawę. Jednak dla rodzica najważniejsze musi być bezpieczeństwo syna lub córki, z tego powodu ci najbardziej rozważni tatusiowie przed uiszczeniem należności sprawdzą, czy konkretne łóżko można przymocować do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Skromny metraż mieszkania w jakiś sposób zmusza ludzi do kreatywnego myślenia. Małżonkowie mieszkający w wieżowcach z czasów PRL-u nierzadko mają tylko dwa pokoje, zatem jeżeli równocześnie mają dwójkę dzieci, to chcąc nie chcąc muszą je ułożyć do snu w jednym pomieszczeniu. A łóżko dwupiętrowe przeważnie jest zamawiane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje wyższą kondygnację, a kilkuletni berbeć odpoczywa, by tak to ująć, na parterze.
Jeśli w konkretnej rodzinie wychowuje się jedynak lub małżonkowie mają czwórkę pociech, lecz jednocześnie mieszkają w ogromnym domu na peryferiach miasta, to mogą kupić standardowe łóżka. Tak czy inaczej, własny pokoik na poddaszu na pewno jest o dużo większym luksusem niż możliwość odpoczywania na piętrowym łóżku.

Koniecznie przeczytaj aktualny tekst (http://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/) na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

Pośród dostępnych mebelków znajdziemy rozkładane jednoosobowe sofy, komfortowe tapczany, łóżka z drewnianymi poręczami lub niezwykle praktyczne tapicerowane wersalki – wybór oczywiście trzeba uzgodnić z synkiem albo córeczką.