Jakie zestawy klocków zakupić można dziecku?

Pośród rozlicznych zabawek osiągalnych w sprzedaży wciąż wysoką lokalizację zajmują klocki zestawy klocków. Lubią się nimi zabawiać tak chłopcy konstruując przeróżne budynki czy też samochody jak też panienki które to przeważnie stawiają z klocków mieszkania dla swoich lalek.
Pośród rozlicznych zabawek osiągalnych w sprzedaży wciąż wysoką lokalizację zajmują klocki zestawy klocków. Lubią się nimi zabawiać tak mali chłopcy wznosząc różne budynki czy autka jak też małe dziewczynki które to zazwyczaj budują z nich mieszkanka dla swoich laleczek.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przyznać, iż oferta zestawów klocków jest dziś nadzwyczaj bogata. Począwszy od klocków prostych, podobnych do tych jakimi my niegdyś się bawiliśmy, to znaczy mam na myśli drewniane, barwne sześciany i walce, przez klocki z plastiku których to odmian spotykamy nieogarnione rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu klocki firmy Lego, dopasowane do etapu rozwoju dzieciaków.

Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dzieciaki rozpoznawać kształty zwierzątek, rzeczy i osób, a także nazywać podstawowe kolory. Z kolei latoroślom trochę starszym, to znaczy powyżej 6 lat, polecane są już wspominane zestawy Lego Super Heroes które przedstawiają atrakcyjne figury bajkowe. Dzieci mogą więc po złożeniu klocków bawić się nimi jeszcze, mogą wejść w rolę swych ukochanych postaci z kreskówek.

Masz zamiar poszerzyć własną wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.stajniaiskra.pl/) wiadomości.

Młodzieży i dzieciom, w wieku 12-16 lat zadedykowane są natomiast poważne zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Za ich pomocą mali inżynierowie tworzą różne maszynerie, zaczynając od pojazdów, przez helikoptery do dźwigów. Pojazdy te bywają nawet sterowane radiowo. Myślę, że niewątpliwą wartością zestawów klocków lego jest to, że po stworzeniu danej konstrukcji dziecko w dalszym ciągu jest zainteresowane zabawom. Mam tutaj na myśli wzmiankowane wyżej zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Castle czy też Lego Technic.

Atutem zaś prostych klocków z plastiku czy stworzonych z drewna jest to, że nie ograniczają one fantazji malucha, który może z nich ułożyć prawie wszystko: auta, płatowce, domeczki dla lal, mostki, płotek wokół domku, pociąg, poligony dla miniaturowych żołnierzyków.

Reasumując, we wczesnym dzieciństwie i wczesnej młodości zabawa klockami może pełnić niezmiernie znaczącą funkcję wychowawczą. W wypadku kiedy zabawa klockami jest pretekstem do umacniania relacji rodzinnych, pełni ona również funkcję socjalizującą.