Jaka czapka dla niemowlaka?

W garderobie noworodka nie może zabraknąć czapki. Wysoko ulokowana w hierarchii ciuchów, czapeczka dla dzidź chroni malucha przed utratą ciepła (aż 40% ciepła uchodzi przez główkę).
W szafie bobasa nie może zabraknąć czapki. Wysoko ulokowana w hierarchii ubrań, czapeczka dla dzidziusiów ochrania malucha przed stratą ciepła (aż 40% ciepła umyka poprzez głowę).

Jaka musi być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapeczka winna odpowiednio lgnąć do głowy maluszka a także posiadać dodatkowe osłonki na uszy (czapka-pilotka) albo być osadzona głęboko. Istotne, ażeby dokładnie osłaniała czoło oseska podczas przechadzek. Na co dzień najbardziej odpowiednie będą czapki z bawełny, bez zbędnych zdobień, które mogłyby przeszkadzać potomkowi. Grubość czapki powinna być uzależniona od aury.
wzornictwo

Autor: Brian Eager

Kiedy odziewać? Do trzeciego miesiąca życia malucha rekomenduje się ubieranie delikatnej, bawełnianej czapeczki po kąpieli. Na pewno nałóż maluszkowi czapkę przed wyjściem na spacer w wietrzny lub chłodny dzień.

Namawiamy – naciśnij tutaj wynajem autokarów płock i wejdź na następną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie świeże i interesujące artykuły.

Po wejściu do pomieszczenia należy zdjąć czapeczkę, by malec się nie zgrzał, co mogłoby grozić przeziębieniem. Żartobliwe czapeczki dla dzieciaków. Czapki dla dzieci nie muszą być banalne oraz jednostajne. Gdy maluch podrośnie i będzie spacerować już o własnych nóżkach można zafundować mu dowcipną czapeczkę, której dekoracje nie będą cisnąć. Taki dziecinny gadżet można ubrać na przechadzkę czy w odwiedziny do znajomych lub rodziców. Barwne, bajeczne okrycia główki są zdecydowanie chętniej noszone przez dzieci – przepiekne czapki ziomowe dla niemowlaków.

Malutka truskaweczka, krasnoludek lub pirat wywołają uśmiech na buzi mijających was ludzi. Poza tym, to przydatny gadżet dla malucha w okresie karnawałowym. Dzisiaj już wiadomo iż wkładanie dziecku czapeczki w mieszkaniu nie jest potrzebne.