Jak zadbać o spokój naszego malucha w domu?

To oczywiste, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały pełne miłych wspomnień lata dziecięce, kształcimy je przez zabawę, aby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, inne osoby, które mogą skrzywdzić nasze dzieci, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na ręce, na główkę, kaski, i inne elementy, które uniemożliwiają skaleczenia, obtarcia czy nawet złamania. W tym celu kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ugryzienia.
Wiadomo, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały pełne miłych wspomnień lata dziecięce, kształcimy je poprzez zabawę, aby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych ludzi, którzy mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na ręce, na głowę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym celu kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie dopadły je żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ugryzienia.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (poduszki dziecięce) dla dziecka, która umożliwi mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle w kręgosłupie, bóle głowy czy pleców. Powyższe działania można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane możliwości są łatwe w realizacji. A co w momencie, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo poważna, więc pamiętajmy, aby zawsze mieć w polu widzenia nasze dziecko, ale również ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie wolno z obcym nigdzie iść, nie wolno również brać od niego żadnych wafelków czy innych wabików.

Jednocześnie, nie można zrobić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Powinno się otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, podobnie jak powinniśmy je chować pośród zwierząt, by pokazywać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy naszą pociechę paranoicznie to będzie ono reagowało zdenerwowaniem na każdego człowieka czy każdego zobaczonegospotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć nasze dziecko zbytniej ufności do wszystkich to taka sytuacja może skończyć się bardzo źle.
Jak ktoś obcy to zawsze ostrożność, jak bezpański pies, to nie powinno się go dotykać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Tak proste i podstawowe porady już niejedno dziecko obroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie lekceważmy ich. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasami wydaje (moskitiery dziecięce). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to bardzo wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim uczciwi i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje delikatnie, ale jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bardziej bezpieczne.

Na pewno chcesz znać ekstra szczegóły tyczące się tego tematu. Jeżeli zainteresował Cię nasz atrakcyjny news (http://mikolaje.pl/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.