Jak urządzić pokój swego dziecka? Zobacz, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie porady!

Jeżeli jesteś właśnie na etapie wykańczania pokoju dla swojego malucha, wtedy z pewnością przydadzą Ci się różnego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, iż pokój musi być zarówno funkcjonalny, jak i dopasowany do wieku Twego dziecka oraz jego zainteresowań – jednym słowem czeka na Ciebie naprawdę poważne zadanie!
Jeżeli jesteś akurat na etapie wykańczania pokoju dla swojego malucha, wówczas niewątpliwie przydadzą Ci się wszelkiego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, że pokój musi być zarówno funkcjonalny, jak i dopasowany do wieku Twego dziecka i jego zainteresowań – jednym słowem czeka cię naprawdę trudne wyzwanie!

Podział na części
Jeżeli wielkość pokoju na to pozwala, wtedy musisz zadbać o to, żeby wydzielić w nim kilka różnych stref – zwykle wydziela się strefę do nauki, sypialną i strefę do zabawy. Jeżeli zastosujesz tego typu podział i rozdzielisz wyraźnie poszczególne strefy, wówczas na pewno będzie o wiele prościej chociażby utrzymać porządek w pokoju dziecięcym.
Sofa kolonialna

Źródło: http://royaldecor.pl/
Strefa do spania
Wykańczając strefę sypialną, powinieneś wziąć pod uwagę preferencje swojego dziecka – przykładowo bez wątpienia musisz pozwolić mu wybrać twardość materaca do łóżka.

Zainteresował Cię ten wpis? Zapraszamy Cię zatem dalej – do naszej nowej strony. Tam czekają na Ciebie zajmujące wątki.

Dodatkowo musicie wspólnie wybrać tekstylia – pościel dziecięca z bohaterem ulubionej bajki Twego dziecka na pewno będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, więc zawsze warto w nią zainwestować – modne pościele dla dzieci. Jeśli dziecko ma jakieś ukochane postaci lub motywy, wówczas możecie rozważyć powieszenie na ścianie plakatów czy grafik z ich wizerunkami.

Meble do pokoju dziecięcego
Wybierając meble do pokoju dla dziecka, powinieneś zwrócić największą uwagę na to, aby były dopasowane do wieku Twego dziecka oraz bezpieczne dla niego.

Dlatego na przykład w wypadku najmniejszych dzieci warto zdecydować się na meble zrobione z plastiku, które właściwie gwarantują całkowite bezpieczeństwo. Jeśli masz trochę starsze dziecko, wówczas możesz już zrezygnować z zakupu mebli plastikowych, jednak zawsze powinieneś pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu rogów mebli!