Jak podatnik może pomóc wartościowym fundacjom?

Szanuję te fundacje, które w istocie pomagają potrzebującym. Zwłaszcza dzieciom oraz tym osobom, które w zasadzie bez pomocy ludzi dobrej woli nie dadzą sobie rady. Np. znana aktorka – a mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która niewątpliwie ma fundację z dobroci serca.
Szanuję takie fundacje, które w istocie pomagają potrzebującym. W szczególności dzieciom oraz tym osobom, które zasadniczo bez pomocy osób trzecich nie poradzą sobie. Przykładowo kultowa aktorka – a mianowicie Anna Dymna, to osoba, która niewątpliwie prowadzi fundację z dobroci serca.

Czyli masz okazję drogi podatniku wspomóc jej fundację: jak najbardziej bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Oczywiście nie mówię, że wyłączną alternatywą jest fundacja Anny Dymnej, jednakże z pewnością ten wybór jest niemal na wagę złota. Nie przesadzam!

Czyli kiedy będziesz planować nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu musisz wybrać taką fundację, która jest w Twoim guście.

Czy komentarze z witryny (http://tumbus.pl/25_autokary_na_wycieczki_szkolne) pod tym tekstem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę cokolwiek do nich dodać? Będzie to dla nas zapewne bardzo pouczające.

Bo wiadomo – jeden człowiek chciałby wspomóc polskie lasy, inny chińskie pandy, a jeszcze ktoś inny dzieci. Wychodzę z założenia, iż trzeba pomagać, i tak naprawdę nie jest istotne komu pomagamy. Tzn. to jest oczywiście ważne, ale w dużym błędzie są takie osoby, które na przykład wychodzą z tego założenia, że pomoc na przykład naturze nie ma sensu, bo człowiek jest najważniejszy. Myślę, iż należy niejako naszą pomoc dystrybuować bardziej równomiernie. Namawiam w związku z tym do pomocy.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers

Trzeba również przypomnieć, iż często popełniamy taki błąd, że dajemy 1% takim organizacjom, które tak naprawdę mają ogromne problemy z np. solidnym rozliczaniem wszelkich dotacji i wydatków. Potem takowe organizacje są tak jakby na czarnej liście – a więc nawet jeśli podarujemy im swój 1%, to i tak forsa „niestety” nie dojdzie do nich. W Internecie jest wartościowa lista, która ukazuje to, które organizacje są OK. A w końcu warto postarać się o to, aby 1% podatku lista organizacji była doskonale nam znana – nie chcemy popełnić tego błędu, który będziemy mieli możliwość poprawić w przyszłym roku. Poczytajcie w tym miejscu – aktualności.

Warto również zwrócić uwagę, że tak jakby dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy są całkowicie bezpłatne. Naturalnie nie każde, ale trzeba pamiętać, iż w bardzo wielu przypadkach to jest tak, że program jest za free, a po prostu zarabia trochę, ponieważ współpracuje z fundacją. Sam używam program do rozliczania pit – właśnie darmowy. W zasadzie nie narzekam. Wszystko jest w dużym porządku. Mam nadzieję, że po zaznajomieniu się z moimi wypocinami chociaż jedna osoba odnajdzie w Sieci taką organizację, która jest godna szacunku.