Jak gimnazjaliści nie powinni wybierać szkoły średniej?

Dla wszystkich gimnazjalistów niezwykle istotne jest to, aby wybierać szkołę średnią w sposób świadomy, nie natomiast kierować się jakąś modą lub tak jak owca iść ślepo za innymi.
Trzeba dobrze ustalić swoje granice.
Dla wszystkich gimnazjalistów niezwykle ważne jest to, aby wybrać szkołę średnią w sposób świadomy, nie zaś kierować się jakąś modą albo tak jak owca iść ślepo za innymi.
Należy dobrze ocenić swe możliwości.

Lego

Autor: Mark Longair

Jeśli jesteś, dla przykładu, przeciętnym albo słabym uczniem, to lepiej nie iść do szkół elitarnych, czyli takich, w których uczą się sami tzw. „kujoni”. Nawet jeżeli do tego typu placówki się dostaniesz, to w przyszłości będziesz musiał przez cały czas coś jakiejś osobie udowadniać. A nie ma to przecież niczego wspólnego z nauką. Trzeba także pamiętać, że nawet w niezwykle dobrej szkole możemy spotkać kiepskich wykładowców oraz na odwrót: w szkole, która posiada niższe oceny, mogą również funkcjonować bardzo dobrzy, a nawet wybitni wykładowcy oraz wychowawcy.
nocnik

Autor: SORAYA
Źródło: SORAYA
Najbardziej istotne jest to, aby skończyć z myśleniem, że liceum jest lepsze niż technikum. Taka szkoła (prywatna szkoła podstawowa Warszawa) nie jest w jakimkolwiek przypadku gorszą szkołą, po prostu przyjęło się już, że do liceum idą takie osoby, które chcą pójść później na studia, natomiast w technikach uczą się wyłącznie osoby, które będą kiedyś fryzjerkami, murarzami albo osobami, które widzimy przykładowo w okienku pocztowym. W liceum nie zdobędzie się tak fachowej oraz praktycznej wiedzy, która będzie przygotowywać do wielu dziedzin.

Zwłaszcza dla osób, które pragną udać się potem na kierunki techniczne, bardziej korzystne okaże się technikum. Humaniści faktycznie korzystniej niechaj wybiorą liceum. Jeżeli chodzi o elitarne szkoły, to nie chodzi tutaj o to, aby wybierać się tam, ponieważ potem będzie się czym chwalić.