Inspiracje na I pierwszą komunię św. Czyli jak roztropnie dobrać suknie komunijną?

I komunia święta to ważny dzień dla każdego potomka, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania imprezy rodzinnej w skład którego wchodzą dekoracje oraz zaproszenia dla gości, ważny dla rodziny jest ubiór komunijny dziecka. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy zakupem strojów dla naszych pociech zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają jednolite suknie.
I komunia święta to istotny dzień dla każdego pociechy, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania imprezy rodzinnej w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, ważny dla rodziny jest ubiór komunijny naszej pociechy. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy zakupem strojów dla dzieci zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają takie same suknie.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się wydarzenia, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na poczęstunku dla najbliższych przebiera się w inną suknie, bądź też rodzice nie chcą, aby ich pociecha szła w zwykłej albie i sami decydują się na dobór. Na jakie szczegóły warto zwrócić przy wyborze, by rodzina i ich dziecko byli zadowoleni? Najistotniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to odcień sukienki. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać zdecydowaną biel. Drugą istotną sprawą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki. Nie powinna być ona zbyt ekstrawagancka oraz obfito zdobiona.

Najczęściej na rynku spotykamy dwa wzory sukien komunijnych: we wzorze klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz w stylu francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na wzór sukienki, ważnym krokiem jest tez wyszukanie tkaniny. Ważne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiej tkaniny jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna (). Są to materiały, które świetnie sprawdzają się dla dzieci gdyż są tworzone z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie sukienki powinny być poza kolano, jednakże za przed kolano wyglądają mało elegancko. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio wyróżniać od innych wychowanków idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wyśnioną sukienkę w jedną całość? Większość krawcowych na nasza prośbę mogą uszyć tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona pelerynka z komży komunijnej (). Jeżeli skupimy się na opłatach to mogą one równać się 100 zł, ponieważ tyle kosztują tanie suknie.

Jednakże ceny sięgają nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak kosztowny opłatę. Czekaja nas też opłaty związane z organizowaniem poczęstunku, co może bardzo zmniejszyć rodzinny budżet. Na koniec poruszymy temat dodatków, gdyż musza one pasować do całej sukni. Ważne jest by były udekorowane w podobny formie i razem tworzyły spójny zestaw.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane wiadomości, to zapewne bieżąca treść (https://audika.pl/aparaty-sluchowe) na ten temat także Cię przyciągnie. Przeczytaj tekst o tym zagadnieniu.

Sukienki komunijne są znaczącym i trudnym wyborem, lecz kierując się tymi regułami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że ubiór jednak w tym ważnym momencie mieści się na drugim miejscu, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.