Domki do zabawy w ogrodzie to coś, o co chciałoby mieć każde z dzieci. Jakie dostępne są rodzaje domków oraz jaki warto kupić?

Każde dziecko marzy o swoim domku w ogrodzie. Miło w nim po prostu przebywać, Graz w różne gry, zapraszać koleżanki i kolegów. To wspaniałe miejsce na to by się schować, a właśnie to przecież jest ważne dla wielu naszych pociech. Domki ogrodowe cieszą się dużą popularnością, zostaje natomiast pytanie, jaki typ domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?
Każde z dzieci marzy o własnym domku w ogrodzie. Przyjemnie w nim spędzać czas, bawić się, spotykać z rówieśnikami. To wspaniałe miejsce na kryjówkę, a czasem to przecież jest istotne dla wielu naszych pociech. Domki tego typu maja sporą popularność, pozostaje jednak niepewność, jaki typ domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?

domek na drzewie

Autor: Maria Eklind
Dawniej taki domek to było marzenie dla każdego dziecka. Podobnie wyglądało to z innymi zabawkami, dla chłopców pojazdy dla dzieci (krainazabawy.pl/samochody-inne-pojazdy-c-92.html), dla młodych dziewcząt – zabawka Barbie (). Niemniej, na domek mogli pozwolić sobie nieliczni. Aby taki domek samemu zrobić rodzice musieli mieć zdolności, by domek nie stwarzał zagrożenia a przy tym miał estetyczny wygląd. Obecnie możemy zakupić tego typu domek, a asortyment jest ogromny. Ceny zależne są od gabarytów domku, jak i użytych surowców czy konstrukcji..

Odpowiedni domek można już kupić za mniej więcej 300 zł, jeżeli natomiast chcielibyśmy bardziej profesjonalny z różnorakimi udogodnieniami, to przygotujmy się na 2000 zł. Nie kupujmy bardzo taniego modelu, bo wtedy zaoszczędzimy jedynie na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło terapia tlenowa wrocław a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Takie schronienie dla dzieci może posiadać rożną wielkość, zależnie od ilości dzieci, które zamierzają w nim przebywać. Dla maluchów, od 1 do 3 lat dobre będą domki o małych rozmiarach, to znaczy 100x100x100 centymetrów. Dzieciom starszym, od 3 lat lepiej już zapewnić bardziej komfortowe warunki, nadają się te o wymiarach 150x150x150 centymetrów. Jeszcze większe dzieci powinny mieć domek wielkości 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, rozmiar domku jest rzeczą względną, ale sprawdza się jednak reguła, iż im więcej miejsca, tym lepiej.

Duże domki mają przynajmniej kilka metrów długości i szerokości. Wybór jednak nie jest zależna jedynie od potrzeb naszych pociech, ale także od wielkości ogrodu oraz kosztów. Domek możemy złączyć z istniejącymi już elementami, jak piaskownica albo plac zabaw. Do domków możemy dokupić jeszcze inne elementy, jak mebelki dla dzieci. Wiedzmy jednak, że najważniejsze są zawsze kwestie bezpiecznego użytkowania. Zakupiony domek powinien mieć certyfikaty gwarantujące odpowiednią jakość bezpieczeństwa. Pomimo tego, zawsze należy się upewnić czy konstrukcja nie ma pęknięć, niebezpiecznie odstających części czy ostrych krawędzi.