Czy nauka języka koreańskiego jest trudna?

Znaczna część ludności naszego kraju nie rozróżnia azjatyckich języków. Często powód nikłego zaciekawienia językiem koreańskim, to historia Azji, która w szkolnych podręcznikach przedstawiona jest nieprzychylnie oraz w okrojonej wersji.
{Język|Jęz.
Znaczna część mieszkańców naszego kraju nie rozróżnia azjatyckich języków. Wielokrotnie powód małego zainteresowania językiem koreańskim, to historia Azji, która w szkolnych podręcznikach przedstawiona jest nieprzychylnie i w okrojonej wersji.
Jęz.

fotka - dziecko

Autor: jurek_jjt
koreański można spotkać pod wieloma nazwami. Jest do hangugo czy hangunmal. Ilość osób, które porozumiewają się albo uczą się języka koreańskiego oscyluje między 70 a 80 milionów. Pochodzenie koreańskiego języka nie jest jasne. Niezwykle wielokrotnie jest złączony z językiem japońskim lub jęz. ałtajskim. Wymowa w języku koreańskim niezwykle wielokrotnie zwana jest bełkotliwą. Tak naprawdę koreańska wymowa jest zależna w dużej mierze od poprawnego nauczenia się zasad takiego języka. W języku koreańskim szyk zdania jest identyczny jak w języku japońskim. Czasownik (imiesłów czynny i bierny angielski) w każdym przypadku znajduje się na końcu zdania. Tak jest z przymiotnikiem, który w gramatycznych konstrukcjach jest traktowany podobnie. Jeśli zainteresował Cię język koreański Poznań jest miejscem, w którym odnajdziesz najlepszych nauczycieli.
Buty EMU w pastelowych kolorach

Autor: Ukala by EMU Australia
Źródło: Ukala by EMU Australia

Trzeba wspomnieć, że czasowniki koreańskie i koreańskie przymiotniki nie odmieniają się przez liczby oraz osoby, jedynie przez czasy. W jęz. koreańskim nie ma przypadków, takich jakie znamy w naszym języku albo w języku niemieckim. Są one zastąpione przez partykuły czyli niewielkie dodawane cząstki do wyrażenia funkcji słowa w zdaniu. W języku koreańskim bardzo ważna jest honoryfikatywność. Jest to kluczowy element w nauce języka koreańskiego. Od niego zależna jest nie jedynie gramatyka, lecz również duża część koreańskiej kultury. Niepoprawny stopień formalności może naszego rozmówcę obrazić.

Język koreański jest to przyjemny oraz miły język, podobnie jak kultura i popkultura koreańska. Do jego nauki jest potrzebna determinacja oraz umiejętność patrzenia na okalający świat przez palce, ponieważ czasami po prostu ma innej możliwości.