Czy nasze dzieci mogą oglądać telewizję?

Wychowanie to bardzo trudny temat. Każdy rodzic ma indywidualną wizję na ten temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasz maluch się narodzi i to my będziemy musieli powiedzieć mu, jak żyć. Niekiedy zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na stałe wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego często spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce mnóstwo niebezpiecznych zakrętów.
Wychowanie to bardzo ciężki temat. Każdy rodzic ma indywidualną wizję na ten temat. Wszyscy również obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się narodzi i to naszym obowiązkiem będzie powiedzieć mu, jak żyć. Często zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nie jesteśmy idealni i dlatego często napotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce dużo ostrych zakrętów.

Na pewno wielu rodziców zastanawia się, czy dziecko może oglądać telewizję? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w naszym obecnym świecie nie możemy odizolować naszych pociech od wszelkich nowinek technicznych. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki powstały po to, aby usprawnić nam życie.

Jeżeli spodobał Ci się materiał, który w tym momencie przeglądasz, to z pewnością zabsorbuje Cię także ten tekst (http://ipschool.pl/pl/primaryschool/afternoon_classes). On również przedstawia podobny temat.

Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień albo załamań na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy

Ale wystarczy właściwie wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z takimi trudnościami. W pierwszej kolejności, nasze dziecko musi zrozumieć, do czego służy telewizor. Jeżeli wyjaśnimy maluchowi, w jakim celu go włączamy, dziecko nie powinno całymi godzinami przesiadywać przed grającym pudłem. Naszym starszym dzieciom pokażmy, że program tv posiada w ofercie dużo interesujących propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, a także wiele godnych obejrzenia filmów.

Postarajmy się oglądać telewizję z naszymi szkrabami. Czasami, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci programach mogą się zjawić okoliczności, które przestraszą naszego malucha. Musimy być wówczas przy nim i wytłumaczyć mu wszystko. Nie zapominajmy, że maluchy zazwyczaj naśladują dorosłych. Jeśli my całymi godzinami tkwimy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze dzieci zrobią to samo.

Dlatego my także w odpowiedni sposób korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych albo filmów dokumentalnych. Potem spróbujmy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.