Czuły dotyk rodzica jako wzruszający i piękny znak troski oraz miłości o swoje dziecko.

Indie to kolebka różnych rytuałów dla ciała. Od wieków hindusi traktują ciała jak świątynię i opiekują się nim tak dobrze, jak potrafią, fundując sobie na przykład różne masaże. Kobiety mogą masować skórę w publicznych łaźniach, a rytuał hammam będzie nie tylko zabiegiem oczyszczającym, lecz jest swego rodzaju terapią dla ducha.
Indie to kolebka rytuałów dla ciała. Od wieków hindusi traktują ciała jak świątynię i opiekują się nim najlepiej, jak potrafią, na przykład sobie fundując różne masaże. Kobiety masują skórę w łaźniach, a rytuał hammam będzie nie tylko zabiegiem oczyszczającym, ale jest swego rodzaju terapią dla zmysłów.

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czas biegnie wolniej, ciało odpręża się, a skóra wchłania cenne olejki i balsamy. W krajach europejskich takie rytuały raczej nie mają miejsca, jednak z powodzeniem zastępują je wszelkiego rodzaju zabiegi SPA i relaksacyjne masaże. Zabiegi te nie tylko likwidują różne bóle, lecz w pierwszej kolejności będą rozluźniać ciało i przepracowane mięśnie, dają ukojenie i relaks dla umysłu. Systematycznie robione, będą działać jak najlepsza terapia. Kto chociaż raz zdecydował się na taki masaż albo ma szczęście, że partner chce i umie dobrze taki masaż przeprowadzić wie, że nie będzie nic lepszego po ciężkim dniu, pełnym ciężkiej pracy oraz kordonki stresów. Warto więcej wiedzieć na temat różnych technik masażu, gdyż są to najlepsze nieinwazyjne i w pełni naturalne metody uzdrawiania ciała i relaksu dla ducha.

Pośród licznych technik, do najbardziej istotnych należą niewątpliwie masaże dedykowane najmłodszym. Większość kochających rodziców ma świadomość, że taka metoda kontaktu z dzieckiem nie tylko da mu dużo spokoju, ale także zacieśnia więź między rodzicem a nim. Dlatego nawet nie mając przygotowania, większość rodziców wykonuje swego rodzaju masaże niemowlakom już w niedługim czasie od urodzenia. Należy jednak zwiększać umiejętności i terapeutyczną świadomość, rozszerzając wiedzę na temat popularnych technik. W przypadku dzieci bardzo dobrze będzie się sprawdza masaż Shantala.

masaż Shantala

Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
To starożytna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd została przeniesiona na grunt europejski przez francuskiego położnika, pana Leboyer. To masaż przeznaczony przede wszystkim dla niemowląt, lecz równie pozytywne rezultaty daje także przy starszych dzieciach, głównie z problemami emocjonalnymi.