Co zrobić, aby odpowiednio przygotować naszą pociechę do zimowej przechadzki?

Zima to – wbrew pozorom – dobry czas na przechadzkę z niemowlakiem i bezsprzecznie doskonała okazja do tego, ażeby wzmocnić jego układ immunologiczny.
Zima to – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – bardzo dobry czas na spacer z niemowlęciem i niezaprzeczalnie doskonała okazja do tego, ażeby wzmocnić jego układ immunologiczny.

Im częściej bobas przebywa na dworze, tym rzadziej choruje. Niezbyt wysokie temperatury nie powinny więc nas zniechęcać.
Kolor

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Oczywiście zanim wyjdziemy z domu, należy się do całej „wyprawy” odpowiednio przygotować. Nie masz pojęcia od czego zacząć? Spokojnie, służymy radą. Najpierw warto zadbać o stosowne ubranie Twojego malucha na tak zwaną cebulkę – czapka dziecięca. Pierwsza warstwa, znajdująca się tuż przy skórze spełnia funkcję termoizolacyjną. Chroni przed wilgocią, ostatnia natomiast stanowi osłonę przed wiatrem. W dodatku powietrze gromadzące się pomiędzy poszczególnymi warstwami zapobiega utracie ciepła. Niezmiernie istotnym elementem zimowej stylizacji jest czapka dziecięca. Fantastycznie sprawdzi się nakrycie głowy wykonane z wełny merino pozyskiwanej z owiec spotykanych w górach. Charakteryzuje ją albowiem spora zdolność do pochłaniania wilgoci. Ponadto pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała. Ma właściwości antybakteryjne. Nie podrażnia skóry malucha. Jest miękka w dotyku – czapki wiosenne dla dzieci.

W marcu a także kwietniu, gdy pogoda za oknem bywa dosyć kapryśna dobrze byłoby zaopatrzyć się w czapki wiosenne dla dzieci dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych „pamiątek” po spacerze na przykład kataru czy kaszlu i uchronimy naszego bobasa przed chorobą.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że podobny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link projektowanie sal zabaw.

Na rynku spotkamy mnóstwo różnych modeli. Każda mama znajdzie zatem coś dla swej pociechy.