Chcesz ruszyć na urlop, a może w pracy musisz porozmawiać z klientem zza granicy – przeczytaj, gdzie możesz zacząć naukę

Kiedyś w naszym kraju w szkołach uczono tylko języka naszego wschodniego sąsiada. Kiedy wprowadzono 2 inne języki do polskiej edukacji, natychmiast wyparły język rosyjski. W tej chwili jeden z nich jest nauczany już od wieku przedszkolnego. To język międzynarodowy.
Lata temu w naszym kraju w szkołach uczono jedynie języka rosyjskiego. Gdy wprowadzono 2 inne języki do polskiej edukacji, szybko wyparły język wschodniego sąsiada. W obecnej chwili jeden z nich jest nauczany już od wieku przedszkolnego. To język angielski.

szkolenie

Autor: Tau Consulting

Jeżeli mieszkasz w Warszawie i pragniesz zacząć naukę, odpowiedni kurs wyszukasz bez najmniejszych problemów. Starczy usiąść fotel kosmetyczny przed sprzętem komputerowym i wpisać na klawiaturze słowa ‘język angielski warszawa’. Wyświetli się lista szkół, proponujących kursy przez cały rok albo szybkie szkolenia. Poszukiwania w stylu ‘język angielski warszawa’ są przydatne również w chwili, gdy umiejętności chce się nieco poprawić lub przypomnieć sobie nieużywane zwroty. Często bywa tak, iż dana osoba uczyła się języka w placówce szkolnej, a następnie po prostu się nim nie posługiwała.

Sporą grupę szkoleniową stanowią pracownicy przedsiębiorstw. Firmy coraz częściej troszczą się o naukę pracowników (zwłaszcza w dużych firmach, które maja placówki na całym świecie lub wśród swoich klientów mają przedstawicieli zza granicy). Poszukując takie szkolenia może wprowadzić po prostu ‘angielski dla firm warszawa’. Wtenczas trzeba zdecydować, czy kursy mają być przeprowadzane w centrali firmy, czy inaczej – zatrudnieni mają dojeżdżać na zajęcia do szkółki językowej. Przy słowach ‘angielski dla firm warszawa’ można poszukiwać szkoleniowców, którzy są tak zwanymi speakerami, czyli pochodzą z państwa, którego urzędowym językiem jest właśnie angielski. Wtedy ucząca się osoba ma styczność z perfekcyjnym przykładem danego akcentu

Szkoła językowa

Autor: Sarah Joy

Rzeczypospolita uczy swoich mieszkańców już od najmłodszych lat. Edukacja językowa zawsze jest pożądana i zawsze będzie pomocna. Umożliwia drogę do komunikacji pomiędzy mieszkańcami różnych krajów. Pozwala na swobodną rozmowę. Tego typu umiejętności są pomocne nawet w czasie wakacji. Polska jest w UE, ludzie mają szansę poruszać się między państwami mając z dokumentów tylko dowód osobisty. Język angielski to język uniwersalny i jego znajomość może znacząco ułatwić życie.