Podstawówka w stolicy Dolnego Śląska

Często zastanawiamy się, do jakiej szkoły wysłać naszą pociechę. Nie jest to prosty wybór. Obecnie zdaje się, że dziecko musi od najmłodszych lat dużo się uczyć, by coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcemy naszemu dziecku całkowicie odebrać beztroski dzieciństwa.
Bardzo często zastanawiamy się, do której szkoły posłać naszą pociechę. Nie jest to prosty wybór. Dziś wydaje się, że maluch musi od maleńkości dużo się uczyć, by coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcielibyśmy naszemu dziecku całkowicie zabierać bycia dzieckiem.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Z tego powodu mamy dylemat. Jednak idealnym rozwiązanie na pewno okaże się prywatna szkoła podstawowa. W prywatnej szkole zajęcia są organizowane tak, by dziecko bardzo dużo zapamiętało w trakcie trwania lekcji. Poza tym, gdy nauczyciel dostrzeże jakieś predyspozycje u dziecka, od razu podzieli się swoimi spostrzeżeniami z rodzicami i będą dziecku tak organizowane warunki w szkole, by mogło te predyspozycje, czy to do gry na jakimś instrumencie czy trenowania jakiegoś sportu, rozwinąć. W klasach w prywatnych szkołach jest mniejsza ilość dzieci, a to ma wpływ na poprawę uczenia nauczyciela i poprawę nauki dziecka. Musimy brać pod uwagę to, że dzieci nie potrafią jeszcze się koncentrować, kiedy coś nie bardzo je interesuje. Dlatego lepiej by w szkole podstawowej nasze dziecko było otoczone większą opieką, a tego możemy spodziewać się po prywatnej szkole.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Przedszkole dla każdego malucha

Gdy przychodzi czas, że trzeba zaprowadzić dziecko do przedszkola to możemy mieć problem. W sumie, z tym problem musimy zmagać się jakiś rok, a w dużych miastach bywa, że i dwa lata, przed tym momentem. Na początku musimy dziecko do któregoś przedszkola zapisać. I nim jeszcze zaczniemy poszukiwać wolnych miejsc w którymś przedszkolu, to trzeba rozważyć czy szukamy przedszkola publicznego czy prywatnego. Jeśli mamy pieniądze, to na sto procent powinniśmy wybrać przedszkole niepubliczne Wrocław.

Dzieci w tego rodzaju przedszkolach mają fajniejsze warunki niż maluchy w przedszkolach publicznych. Jest więcej zajęć dodatkowych i nasza pociecha może w przedszkolu prywatnym spędzić większą ilość godzin aniżeli w przedszkolu publicznym. Dodatkowo, gdy zaczynamy poszukiwać miejsca w przedszkolu na ostatnią chwilę, to na pewno będziemy mieli wybór tylko pośród przedszkoli prywatnych, choć i tu może być problem, bo w publicznych przedszkolach miejsca są zaklepywane o wiele wcześniej. Jak to się mówi, małe dziecko, mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. I dopóki dziecko jest z nami w domu, to nie trzeba logistycznie rozwiązywać wszystkiego, to znaczy odbierania i zawożenia dziecka do przedszkola. W dodatku nie wszystkie dzieci chętnie chcą zostawać w przedszkolu. Może być kłopot z płaczem. Cóż lepiej jednak prowadzać dziecko do przedszkola, by miało kontakt z dziećmi, bo potem w szkole podstawowej może mieć kłopot.