Gdy nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole, czeka nas mnóstwo obowiązków

Dotychczas pokój naszego malucha pełnił dwa zadania – miejsca do spania i miejsca do zabawy. Kiedy nasza pociecha ma rozpocząć naukę w szkole, w pokoju dziecka musi się w nim znaleźć się jeszcze miejsce na dobrze dopasowane biurko, odpowiednie krzesło oraz półki na trzymanie podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych.
Dotychczas pomieszczenie naszego dziecka pełnił dwie funkcje – sypialni i kącika do zabawy. Kiedy nasze dziecko ma pójść do szkoły, w pokoju dziecka musi się w nim znaleźć się jeszcze miejsce na wygodne biurko, odpowiednie krzesło a także miejsce na przechowywanie książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

Takie meble nie mogą być pierwsze lepsze i nieprzemyślnie usytuowane. Najlepsze ustawienie biurka dla dzieci to umieszczenie go blisko okna. Dziecko praworęczne musi mieć dostęp do światła z lewej strony, leworęczne z prawej. Zdecydowanie gorszym pomysłem byłoby ustawienie biurka na wprost okna. Padające z niego światło, będzie raziło w oczy. Jeżeli jednak nie ma lepszego miejsca na uczniowskie biurko, trzeba wtedy w oknie zawiesić zasłony lub kancelaria prawo gospodarcze zamontować rolety, które jednak nie pochłoną zbyt sporo światła. Źródło:

I najlepiej gładkie, aby wzory nie odbijały na blat biurka. Miejsce pracy dziecka ma szczególne znaczenie. Jest zasadniczym półśrodkiem efektywnej nauki. Zaleca się by było tak dopasowane do wymagań dziecka, aby dzieciak przyjemnie się w nim czuł ale przy tym były zachowane właściwe wymogi.

biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

W dużej mierze, fundamentalne jest by biurko i miejsce do siedzenia były dostosowane do wzrostu dziecka. Świetnym sposobem jest biurko z regulowaną wysokością blatu dostępne na . Dzięki tym możliwościom można dopasować biurko do potrzeb dziecka i dbać o jego prawidłową postawę w trakcie pisania prac zadanych do domu. Innym istotnym czynnikiem jest możliwość zachowania przez dziecko czystości na stole do pracy i w jego obszarze.

Dlatego konieczne jest, by biurko posiadało szuflady i szafki, do których zmieszczą się wszystkie książki, zeszyty do ćwiczeń, przybory kreślarskie oraz inne potrzebne uczniowi drobiazgi. Świetnie spełni oczekiwania np. biurko z nadstawką z otwartymi półkami. Przy okazji tworzenia nowej aranżacji wnętrza dla dziecka, można pokusić się o zmianę miejsca do spania. Po ciężkim dniu spędzonym w szkole i w domu, dziecko musi mieć porządne łóżko by dobrze się wyspać i zregenerować siły do dalszej nauki. Oryginalnym a równocześnie użytkowym pomysłem są piętrowe łóżka dziecięce z biurkiem. Łóżko z nadstawką to idealna ergonomiczność miejsca w pokoju dziecięcym. Można uzyskać miejsce ale i ciekawą lokalizację kącika do zabawy dla dziecka.