Zawód nauczyciela na kolejnych szczeblach nauki

Nauczyciele jako ludzie krzewiący wiedzę od najdawniejszych czasów posiadali duży szacunek. Ich praca bywa niełatwa, zwłaszcza gdy trzeba pracować z trudną młodzieżą. W każdej placówce edukacyjnej do uczniów powinno się podchodzić w jak najbardziej jednostkowy sposób, tak by nikt nie był pomijany. Nagminnie jednak ten warunek bywa pomijany lub jest zwyczajnie nie do spełnienia ze względu na za wielką liczbę uczniów w porównaniu do liczby nauczycieli.
Nauczyciele jako ludzie krzewiący wiedzę od zawsze cieszyli się dużym szacunkiem. Ich praca bywa niełatwa, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z trudną młodzieżą. W każdej szkole do uczniów należy podchodzić w jak najbardziej indywidualny sposób, tak by żaden nie był pomijany. Nagminnie jednak ten warunek pozostaje niespełniony lub jest po prostu niemożliwy do spełnienia z uwagi na zbyt duża liczbę uczniów w stosunku do liczby pedagogów.