Jak duże alternatywy stoją przed kadrą nauczycielską w czasach niżu demograficznego?

Nauczyciele w tym momencie już nie są tak zwanymi świętymi krowami. Przecież dzisiaj mamy spory niż demograficzny. Jeśli uległa pomniejszeniu liczba uczniów, nie może za bardzo zdziwić, że brak pracy to coraz poważniejsze zjawisko w branży. Oczywiście sytuacja nauczycieli nie jest aż tak bardzo beznadziejna. Zasadniczo tacy solidni nauczyciele nadal robią to co umieją najlepiej. Zresztą byłoby fajnie, gdyby we wszystkich przypadkach przechodzili na zwolnienie lub wcześniejszą emeryturę tacy nauczyciele, którzy w zupełności nie nadają się do owego niesamowicie ciężkiego fachu.
Nauczyciele w tym momencie już nie są tak zwanymi świętymi krowami. W końcu w dzisiejszych czasach mamy znaczący niż demograficzny. Jeżeli uległa pomniejszeniu liczba dzieci, nie może zbytnio zdziwić, że brak pracy to coraz poważniejsze zjawisko w branży. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno beznadziejna. W zasadzie ci solidni nauczyciele w dalszym ciągu robią to co umieją najlepiej. Tak w ogóle byłoby fajnie, gdyby we wszystkich przypadkach przechodzili na zwolnienie bądź wcześniejszą emeryturę ci nauczyciele, którzy w zupełności nie nadają się do tego jakże trudnego fachu.