Profesja korepetytora w Warszawie. Jakie są plusy?

Niż demograficzny jest powszechnym zjawiskiem polegającym na zmniejszeniu się liczby urodzin dzieci w danym okresie na określonym terenie. Aktualnie Polska wkroczyła w jeden z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taki stan rzeczy złożyło się sporo czynników, demografowie jako najbardziej istotne z nich podają masową emigrację spowodowaną otwarciem granic Unii dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niezbyt opłacalną politykę rodzinną. Utrzymanie się niżu na takim poziomie może mieć wiele negatywnych skutków w niedalekiej przyszłości.
Niż demograficzny jest naturalnym zjawiskiem objawiającym się zmniejszeniem ilości urodzin dzieci w określonym czasie na określonym obszarze. Aktualnie Polska znalazła się w jednym z największych niżów od drugiej wojny światowej. Na taki stan rzeczy złożyło się dużo czynników, specjaliści jako najważniejsze z nich wymieniają masową emigrację wywołaną otwarciem granic państw dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niekorzystną politykę rodzinną. Pozostanie takiego niżu może mieć dużo niekorzystnych konsekwencji w bliskiej przyszłości.

Praca nauczyciela. Interesujące informacje

Niż demograficzny jest powszechnym procesem polegającym na zmniejszeniu się liczby urodzin dzieci w danym okresie na danym terenie. Obecnie Polska znalazła się w jednym z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taką sytuację wpływ miało wiele elementów, demografowie jako najbardziej istotne z nich podają wielką emigrację wywołaną otwarciem granic Unii dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niezbyt opłacalną politykę rodzinną. Pozostanie niżu na takim poziomie może mieć dużo negatywnych skutków w bliskiej przyszłości.
Niż demograficzny jest normalnym zjawiskiem polegającym na zmniejszeniu się ilości urodzin dzieci w określonym czasie na danym obszarze. Obecnie Polska znalazła się w jednym z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taką sytuację złożyło się wiele elementów, specjaliści jako najważniejsze z nich wymieniają masową emigrację wywołaną otwarciem granic Unii dla osób pracujących, kryzys finansowy oraz niezbyt opłacalną politykę rodzinną. Utrzymanie się niżu na takim poziomie może wywołać dużo negatywnych konsekwencji w bliskiej przyszłości.